۲۲ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در گیلان فعال است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان خبر داد؛

284

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان از ۲۲ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در هفت شهرستان گیلان  خبر داد و گفت: عمده فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی استان، صنعتی است.

«علیرضا نوروزی» مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان به فارس گفت: میزان جلب سرمایه‌گذاری خارجی در گیلان از ابتدای سال ۱۳۸۳ تا پایان سال ۱۴۰۲، حدود ۲ میلیارد دلار بوده که از این مبلغ تاکنون حدود ۶۰۰ میلیون دلار جذب شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی از ۱۵ کشور در هفت شهرستان گیلان فعال است، افزود: عمده فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی استان صنعتی بوده و غالباً در منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی مستقر هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان سرمایه‌گذاری مصوب استان در سال ۱۴۰۲، برای هشت طرح را ۱۵۴ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: استان از حیث ارزش سرمایه‌گذاری مصوب رتبه ۱۲ را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گفته نوروزی، در سال ۱۴۰۳ حدوداً یک‌میلیون و ۱۳۳ هزار دلار در استان سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده است.

وی با بیان اینکه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به ارائه ۷۷ عنوان فرصت سرمایه‌گذاری با سرمایه موردنیاز یک هزار و ۴۱۳ میلیون یورو  اقدام کرده است افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها مشتمل بر ۲۶ فرصت در حوزه خدمات، ۳۱ فرصت در حوزه صنعت، ۹ فرصت در حوزه کشاورزی، ۹ فرصت در حوزه زیرساخت و ساختمان‌سازی و دو فرصت در حوزه تأمین آب، برق و گاز در ۱۱ شهرستان هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان فرصتهای سرمایه گذاری استان در سال جاری را ، ۱۰ فرصت اولویت‌دار در عرصه‌های ملی در سه زیر بخش گردشگری، زراعت چوب و شیلات عنوان کرد.

نظرات بسته شده است.