۱۰ درصد دستگاههای دولتی مناسب معلولان حرکتی هستند

0 398

«حسین نحوی‌نژاد» مدیرکل بهزیستی گیلان خواستار مجازات دستگاههای اجرایی که قانون مناسب سازی تردد معلولان جسمی و حرکتی را رعایت نمی کنند شد.

نحوی نژاد متوسط شاخص مناسب‌سازی در دستگاه‌های کشور را حدود ۳۹ درصد اعلام کرد و افزود: تنها ۱۰ درصد از فضای دستگاه‌های اجرایی دولتی در گیلان برای تردد معلولان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی گیلان افزود: حدود ۴۶ هزار نفر معلول در بهزیستی استان دارای پرونده هستند که از این تعداد ۱۹ هزار و ۳۰۰ نفرمعادل ۴۲ درصد افراد معلول جسمی و حرکتی هستند که با مشکل تردد در سطح شهر مواجه هستند.

مدیرکل بهزیستی گیلان شاخص مناسب‌سازی در دستگاه‌های اجرایی این استان را برای تردد معلولان ۵۶ درصد و در بخش وجود سرویس‌های بهداشتی تنها ۱۰ درصدعنوان کرد.

 

در این باره “فاطمه شیرزاد” سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت از مناسب سازی ۴ پارک‌ رشت برای استفاده معلولان خبرداد وگفت: پارک‌های رشت برای استفاده وترددجامعه معلولان مناسب سازی می‌شود.

وی ازآغازعملیات مناسب سازی درپارک‌های قدس، توحید گلسار، بوستان ملت و پارک مفاخررشت خبرداد و افزود: اقدامات لازم در مورد مناسب سازی ازسوی شهرداری درحال انجام است و شهرداری و شورای اسلامی شهررشت در ماه‌های آینده برای اجرای مناسب سازی برنامه‌های ویژه‌ای دارند.

فاطمه شیرزاد، ازخرید ۱۵ دستگاه اتوبوس برای شهر رشت که شاخص‌های مناسب سازی استفاده معلولان طبق استاندارد جهانی در آن‌ها لحاظ شده است خبرداد و افزود: علاوه بر این‌ها اصلاح، ترمیم و مناسب سازی ۵ محورمهم در۵ نقطه شهری وترمینال ورودی رشت و تعویض کفپوش های بازار قدیمی برای تردد معلولان در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.