نمایشگاه دوربین و لوازم قدیمی عکاسی

0 744

نمایشگاه دوربین و لوازم قدیمی عکاسی توسط انجمن عکاسان رشت روز دوشنبه ۲۵ آذرماه در دفتر موسسه سبزکاران برگزار شد.

به گزارش مرور، در این نمایشگاه مجموعه های شخصی آقایان افشین میرزائی و مجتبی صفری قربانی با حضور خودشان به نمایش گذاشته شد و توضیحات لازم درباره ی این مجموعه ها توسط صاحبان آن به حاضرین ارایه شد.الوند رضازاده

این مجموعه ها شامل دوربین های قدیمی، در قطع های بزرگ، متوسط و کوچک بود که قدیمی ترین دوربین این مجموعه مربوط به سال ۱۹۳۲ میلادی و لوازم جانبی قدیمی تر مربوط به سال ۱۹۲۳ میلادی نیز در این مجموعه دیده می شد. در این نمایشگاه اسناد و عکس هایی مربوط به سال های ۱۳۱۰ خورشیدی از شهر رشت در معرض دید قرار گرفت.

از سایر لوازم قابل اشاره که در معرض نمایش قرار گرفت می توان به مجموعه نگاتیوها، اسلایدها، فیلترهای عکاسی، فلاش ها و نورهای مصنوعی، دوربین های فیلمبرداری ۸ و ۱۶ میلیمتری و آپارات های نمایش فیلم اشاره کرد.

همچنین کارگاهی با عنوان “سیر تحول عکاسی از آنالوگ تا دیجیتال” توسط «الوند رضازاده» رییس انجمن عکاسان رشت برگزار شد.

نمایشگاه دوربین های عکاسی

از عمده مباحث مطروحه دراین کارگاه می توان به تاریخچه پیدایش و ساخت انواع دوربین های عکاسی درکشورهای مختلف جهان، روش های ساخت انواع فیلم های عکاسی، کاربرد فیلترها در عکاسی رنگی و سیاه و سفید، روش های چاپ و ظهور فیلم عکاسی، همچنین جایگزینی دوربین های دیجیتالی، انواع سنسورها و کاربرد آن ها و همچنین شباهت ها و تفاوت های عکاسی آنالوگ و دیجیتال اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.