۲۸۰ واحد صنفی در گیلان به علت تخلف پلمپ شدند

0 147

در حالی که رییس اتاق اصناف گیلان از کاهش قدرت خرید بازاریان و حال ناخوش اصناف گیلان گله مند است، جانشین فرماندهی انتظامی گیلان از پلمپ ۲۸۰ واحد صنفی به‌ دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان خبر داد.

«محمد شکریه» رییس اتاق اصناف گیلان با بیان اینکه حال اصناف خوب نیست و این تعطیلی ها موجب شده است که قدرت خرید بازاریان کاهش یابد گفت: بسیاری از اصناف درآمدشان به روز تعریف می شود و با این تعطیلی ها قادر به گذران زندگی و تامین هزینه ها خانواده خود نیستند.

شکریه ادامه داد: ۷۲ درصد بازاریان و اصناف گیلان دارای واحدهای استیجاری بوده و به دلیل قرارگیری در محدودیت مشاغل شهرهای قرمز، نگران پرداخت اجاره مغازه هایشان هستند. ضمن اینکه اصناف علاوه بر چک هایی برگشت خورده و اجاره بالای مغازه ها ، دغدغه پرداخت مالیات را دارند.

شکریه خواستار برنامه ریزی برای جلوگیری از برگشت خوردن چک های اصناف توسط بانکها شد و گفت: متاسفانه شاهدیم بانکها چک ها را برگشت می زنند و هیچ توجهی به حال تعطیلی اصناف ندارند.

 از سوی دیگر سرهنگ «حسین حسن‌پور» جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۱ هزار بازدید از صنوف انجام و حدود ۷ هزار و ۶۰۰ تذکر به واحدهای صنفی انجام شده از پلمپ  ۲۸۰ واحد صنفی در گیلان خبر داد.

حسن‌پور با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی اصناف برای کنترل بهتر این ویروس، اظهار کرد: حفظ سلامت شهروندان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پلیس در شرایط موجود است.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم جدی ستاد ملی و سپس استانی مدیریت و مقابله با کرونا اتخاذ شده است، افزود: بر همین اساس نیروی انتظامی با کمک دانشگاه علوم پزشکی در زمینه اعمال محدودیت‌ها در بخش اصناف همکاری می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.