۴۰.۱۵ درصد مردم آمدند

مشارکت نهایی مردم گیلان اعلام شد؛

0 179

 رییس ستاد انتخابات گیلان مشارکت نهایی مردم استان در این دوره از انتخابات را ۴۰.۱۵ درصد اعلام کرد و گفت: گیلان از لحاظ مشارکت در انتخابات در رتبه ۲۵ کشور قرار گرفت.

در حالیکه یک روز پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی، میزان مشارکت مردم گیلان ۳۹ درصد اعلام شد و شهرهای آستارا بیشترین و رشت کمترین مشارکت را در این دوره ثبت کردند، امروز بعد از گذشت تقریبا یک هفته، رییس ستاد انتخابات گیلان با یک درصد افزایش مشارکت، این آمار را ۴۰.۱۵ درصد اعلام کرد.

«محمد جلائی» گفت: برابر محاسبه و اعلام ستاد انتخابات کشور، انتخابات در گیلان با حضور ۸۰۸۰۲۵ نفر به مشارکت ۴۰ درصد در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری رسید.

معاون سیاسی امنیتی و انتظامی استان گیلان گفت: در ۱۱ دوره انتخابات مجلس که در گیلان برگزار شد در دوره اول مجلس ۲۴ اسفند سال ۱۳۵۸ مشارکت ۴۳/۶۵ بود و در دوره یازدهم که ۲  اسفند سال ۱۳۹۸ برگزار شد مشارکت ۹۸/۴۱ بوده است.

وی اضافه کرد: گیلان به لحاظ تعداد شرکت کنندگان رتبه ۱۱ کشور و به لحاظ درصد مشارکت رتبه ۲۵ کشور را در این دوره از انتخابات کسب کرد و در انتخابات مجلس امسال ۱۳۰۹۵ نفر بیشتر شرکت داشتند.

عملکرد اجرای تمام الکترونیکی انتخابات در حوزه رشت و خمام بسیار دقیق و سریع و غیرقابل خدشه بود و در کل استان ۴۰۰۱۹ رای باطله ماخوذه در انتخابات مجلس داشتیم که در حوزه انتخابیه رشت ۸۶۷۸ رای سفید داشتیم که از حد نصاب ماده ۹؛ برابرتبصره ۳ ماده ۲۲ کسر شد و در نتیجه انتخابات به دور دوم نرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.