استفاده از نخبگان در اجرای آمایش سرزمین

0 400

«آیت الله رسول فلاحتی»  نماینده، ولی فقیه در گیلان به بهر گیری  از نخبگان گیلانی در اجرای طرح آمایش سرزمینی تاکید کرد.

نماینده، ولی فقیه در گیلان در دیدار رئیس و جمعی از مدیران سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: آمایش سرزمینی نقش مهمی در اقتصاد و فرهنگ گیلان دارد  و باید در روند بودجه نویسی و اجرای طرح آمایش، به گونه‌ای عمل شود که ضمن تامین نیازمندی‌ها و مشکلات استان، دقت نیز فدای سرعت نشود.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح آمایش سرزمین در گیلان گفت: باید از ظرفیت نخبگان و متخصصان در اجرای طرح آمایش سرزمینی بهره برد تا این طرح با کمترین اشکال در استان اجرا شود.

وی با اشاره به خدمات و دستاورد‌های دولت در بخش‌های مختلف تاکید کرد: باید هرگونه ارائه خدمات به مردم فارغ از تفکرات سیاسی باشد تا همه متخصصان و نیرو‌های انقلابی در توسعه گیلان نقش آفرین باشند.

امام جمعه رشت خواستار رعایت مسایل زیست محیطی در روند اجرای پروژه‌های عمرانی در گیلان شد و افزود: مشکلات پسماند یکی از معضلات جدی استان است که علاوه بر ساماندهی دفع زباله نیازمند فرهنگ سازی در میان اقشار مختلف بویژه مسافران و گردشگران است.

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی گیلان، آن را فرصتی ارزشمند برای حل بسیاری از مشکلات استان دانست و خاطرنشان کرد: گیلان اگرچه از دیرباز دروازه اروپاست، اما از مشکلات فراوانی رنج می‌برد و همه باید با وحدت و همگرایی برای حل این مشکلات گام بردارند. وی همچنین بر لزوم نظارت نمایندگان در اجرای طرح‌ها بویژه طرح‌های عمرانی تاکید کرد و گفت: برخی نمایندگان در عزل و نصب‌های مدیریتی دخالت می‌کنند که بهتر است به جای آن از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی برای توسعه کشور استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.