اعزام ۴۰ دستگاه اتوبوس برای بازگرداندن زائرین از مرز عراق

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان»

0 325

در حالی که این روزها با نزدیک شدن به اربعین حسینی، مرزهای غربی کشور با ازدحام و ترافیک بالایی از زائران روبروست؛ گرما، نبود آب، بی نظمی و سرگردانی زوار برای خروج از مرز مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورده است.

وضعیت نامناسب زائرین و نارضایتی از افزایش کرایه‌ها و نبود بهداشت در مرزعراق، موجب شده موجی از بازگشت زائرین آغاز شود. بطوریکه هیأت دولت و ستاد اربعین از مردم درخواست کرده با توجه به تکمیل ظرفیت کشورعراق از حضور زوار ایرانی تا اطلاع ثانوی برای سفر و زیارت اربعین اقدام نکنند.

در همین رابطه سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی استان گیلان آماده بازگرداندن زوار اربعین از مرزهاست، گفت: از دیروز تعداد بیش از ۴۰ دستگاه اتوبوس جهت بازگشت زائرین اعزام شده است.

«غلامعلی نیک فهم» با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی استان گیلان آماده بازگرداندن زوار اربعین از مرزهاست، اظهار کرد: زائران می‌توانند هنگام بازگشت به کشور مرز ورودی مد نظر خود را از طریق سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه اول لغایت ۱۷ شهریور ۵۷۷۶ زائر گیلانی با ناوگان حمل و نقل عمومی استان به مرزهای عراق اعزام شدند، تصریح کرد: جابجایی زائران گیلانی طی مدت مذکور در قالب ۳۰۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی انجام شده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان اضافه کرد: ۵۲۵۳ زائر با ۲۴۱ دستگاه اتوبوس به مرز مهران و ۵۲۳ زائر با ۵۹ دستگاه اتوبوس به مرز خسروی اعزام شدند.

نیک فهم با اشاره به توقف اعزام زائران به مرزها از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: در صورت کمبود وسیله نقلیه برای بازگشت زائران، از ناوگان در اختیار ادارات و سایر دستگاه‌ها استان و استان‌های همجوار استفاده خواهد شد که از دیروز تعداد بیش از ۴۰ دستگاه اتوبوس جهت بازگشت زائرین اعزام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.