دانش آموزان بی‌بضاعت در شبکه شاد بلاتکلیفند

با شروع آموزشهای شبکه شاد از ابتدای اردیبهشت؛

0 427

طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ، شبکه‌ی  دانش آموزی شاد از ابتدای اردیبهشت فعالیت اموزی خود را در کشور و به جهت رفع عقب ماندگی های آموزشی شروع می‌کند. این درحالیست که به گفته‌ی « نادر جهان آرای» رییس آموزش و پرورش گیلان از مجموع ۱۹۲ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان در سه روز گذشته تا کنون ۱۰۶ هزار دانش آموز گیلانی در شبکه آموزشی شاد عضو شده اند. این درحالیست که پیشتر «جابر اخلاقی» معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان در گفت و گوبا مرور اعلام کرده بود در حدود ۴۰ درصد دانش آموزان استان هنوز به دستگاههای هوشمند برای حضور در فضای مجازی دسترسی ندارند.

درهمین رابطه جابر اخلاقی به مرور گفت: ابتدای اردیبهشت تنها دانش آموزان مقطع ابتدایی ، آموزششان شروع می شود و در حال حاضر مشکل اصلی ما در شبکه‌ی آموزشی شاد، فراهم نبودن زیر ساخت برای دانش آموزان در مقطع دبیرستان در دوره اول و دوم است.

معاون آموزشی استان  با اشاره به فراهم نبودن آموزشهای فضای مجازی برای همه‌ی دانش آموزان گیلانی گفت: برای دانش آموزان عشایری در مناطق تالش واشکورات که تقریبا به زیر ساختهای دیتا دسترسی ندارند براساس مصوبه‌ی شورای عالی آموزش  کشور، افرادی تحت عنوان راهور اعزام می‌کنیم و سایر دانش آموزان بی بضاعت شهری و روستایی گیلان که دسترسی به گوشی هوشمند ندارند می توانند همچنن این آموزش ها را از شبکه‌ی آموزش و شبکه‌ی چهار و شبکه‌ی استانی دنبال کنند.

وی گفت: به احتمال زیاد و بعد از تصویب شورای عالی آموزش کشور، آموزشهای مقطع ابتدایی در شبکه شاد تا پایان اردیبهشت خواهد بود و آن دسته از مدارسی که پیشتر از طریق تلگرام و با همکاری مدارس ، دروس خود را تقریبا به پایان رسانده اند می توانند ادامه دروس و یا مرور مطالب داشته باشند.

اخلاقی گفت: ازمجموع ۲۰۹۱ مدرسه ابتدایی گیلان ، تاکنون ۱۶۶۷ مدرسه ( ۷۹ درصد) به شبکه آموزشی شاد متصل شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.