در حال جمع آوری مستندات و رصد حمله شیمیایی به مدارس گیلان هستیم

یک منبع آگاه از استانداری گیلان به مرور:

0 868

به نقل از یک منبع آگاه از استانداری گیلان به مرور، گفته می‌شود: خبر حمله شیمیایی به مدارس رشت، لاهیجان و املش به ما رسیده است و بچه های خدمات درمانی و اورژانس در حال پیگیری هستند. ما هم منتظر گزارش اورژانس هستیم.

این منبع آگاه از تعداد دانش آموزان درگیر مسمومیت در این سه شهر اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: منتظر گزارش اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی هستیم. البته در حد نگران کننده نیست و خانواده‌ها نگران نباشند.

وی در خصوص نوع مواد شیمیایی و گازی بکار رفته در حملات امروز اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: بر اساس اخبار دریافتی حمله خفیف بوده و اکثر دانش آموزان به صورت سرپایی درمان و مرخص شده‌اند.

وی در خصوص قطعی دوربین های مدار بسته در مدارس و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از اقدامات مشابه در سایر مدارس استان تاکید کرد: از چند ماه گذشته که این حملات در سایر شهرهای کشور شروع شد به طور مکرر بحث دوربین‌های مداربسته مدارس را به آموزش و پرورش و مدیران گوشزد کردیم. متاسفانه برخی از مدیران توجهی به این موضوع ندارند و ما الان شاهد این چالش‌ها هستیم.

وی در پاسخ به سوال مرور مبنی بر اقدام امنیتی در حفاظت ار جان دانش اموزان مدارس گیلان خواستار هوشیاری مدیران ومتولیان دستگاه های اموزشی و آرام سازی فضای مدارس شد و گفت: معمولادر تمامی جلساتی که دستکاههای متولی عضو هستند هشدارهای لازم را به آنها داده ایم . خصوصا در حوزه اب، انرژی .

این منبع آگاه تاکید کرد:مواردی که امروز در رشت املش و لاهیجان پیش آمد و در حال جمع آوری مستندات و رصد آن هستیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.