هدیه‌ی ملوانی‌ها در روز کتاب و کتابخوانی

پیاده‌روی با طعم جستجوی کتاب در انزلی

0 145

 ۳۰۰ کتاب صبح روز ۲۴ آبان چشم انتظار مردمی بودند که  در سایه سار آسمان ابری شهر انزلی قدم بر می‌‌داشتند.

باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان انزلی به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی با اجرای طرحی با عنوان «کتابم کو؟» مردم انزلی را به پیاده‌روی در جستجوی کتاب فراخواند.‌

«آرمین صافدل» معاون فرهنگی و مدیر روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان انزلی در گفت ‌و گو با مرور نخستین هدف از این  اقدام را کمک به گردش کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی عنوان و اظهار کرد: دومین هدف نیز تشویق به پیاده‌روی و همچنین افزایش تعامل موثر شهروندان با فضاهای شهری بوده است.

وی در بخشی از سخنانش با تاکید بر پیوند مردم انزلی و ملوان یادآور شد: باشگاه ملوان بعنوان یک کاراکتر اجتماعی، باید به ادای مسوولیت اجتماعی خویش  بپردازد و نسبت به چنین وظایفی  توجه داشته باشد.

 معاون فرهنگی باشگاه ملوان، استقبال مردم  از این اقدام را بسیار خوب توصیف کرد و افزود:  امروز بسیاری از مردم با اشتیاق یافتن این کتاب‌ها راهی پیاده‌روی شدند.

صافدل یادآور شد:  کتابهایی که از سوی باشگاه ملوان به مردم اهدا شد دربرگیرنده‌ی موضوعاتی چون تاریخ گیلان، هویت بومی، روانشناسی و همچنین داستان‌های ایرانی و خارجی بودند که در اماکن عمومی انزلی و غازیان، در پارک‌ها، معابر اصلی و مکا‌ن‌های تاریخی قرار گرفتند تا به دست اهالی شهر برسد. گفتنی است که شهروندان پس از یافتن هر کتاب با ارسال تصویر آن به  نشانی اینستاگرامی Malavanfc  هدیه‌ای به رسم یادگار از باشگاه ملوان دریافت خواهند کردند.

لازم به ذکر است که سی ‌و یکمین دوره‌ی هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی، امسال از ۲۳ تا ۳۰ آبان برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.