هیات فوتبال گیلان از مدیرعامل پرسپولیس شکایت کرد

در نامه‌ای رسمی به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال؛

149

هیات فوتبال گیلان با ارسال نامه‌ای رسمی به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به صورت رسمی از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران شکایت کرد.

با توجه به هتک حرمت رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران به لهجه و گویش مردمان گیل و دیلم در یکی از برنامه‌های تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، هیأت فوتبال گیلان به جهت حفظ شانیت مردم گیلان و آثار ناشی از بروز هرگونه رفتارهای مشابه آتی بر لهجه‌ها، گویش‌ها و زبان‌های ایران عزیز تقاضای رسیدگی عاجل و شایسته از ریاست کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال کرد.

در متن این نامه خطاب به «یونس اسدی مقدم» رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال آمده است؛

در برنامه فوتبال برتر از شبکه سوم سیما، روز دوشنبه در مورخ ۱۴ خرداد ماه ۱۴۰۳ میهمان برنامه، سرپرست گیلک زبان باشگاه استقلال تهران بوده که متشاکی (رضا درویش مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران) در رسانه ملی اقدام به هتک حرمت به زبان گیلکی کردکه این امر موجبات تکدر خاطر هم استانی‌های عزیز و همچنین اهالی ورزش بخصوص خانواده بزرگ فوتبال شد. علیهذا نظر به اینکه هر گونه دعوی در این خصوص در صلاحیت کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال است، به موجب حفظ شانیت مردم گیلان و آثار ناشی از بروز هرگونه رفتارهای مشابه آتی بر لهجه‌ها، گویش‌ها و زبان‌های ایران عزیز تقاضای رسیدگی شایسته از آن ریاست مورد استدعا است.

لازم به ذکر است؛ در بامداد سه شنبه هفته گذشته رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران در جدال لفظی با سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال تهران در یکی از برنامه‌های تلویزیونی کلماتی را به کار برد که موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و خود او نیز خیلی سریع نسبت به کلمات به کار برده شده عذرخواهی کرد اما اکنون هیأت فوتبال گیلان به طور رسمی به دنبال احقاق حقوق مردم گیلان است.

نظرات بسته شده است.