۶۹ واحد تولیدی گیلان در انحصار بانک‌ها

0 314

۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در جریان شیوع کرونا به واحدهای تولیدی استان خسارت وارد شده است. آرش فرزام‌صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: ۸۹ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان برای سال جاری در نظر گرفته شده است.

تسنیم نوشت: او با اشاره به مبلغ هزار و ۱۲۱ میلیون تومانی ابلاغ شده برای جبران خسارات‌های ناشی از کرونا گفت: تاکنون ۲۱.۱ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

فرزام‌صفت تهداد کل واحدهای تولیدی استان گیلان را دو هزار و ۸۱۱ واحد برآورد کرد و تصریح کرد: برنامه ما این است همانطور که در سال گذشته ۱۲۸ واحد راکد دوباره به چرخه تولید بازگشتند، امسال هم بتوانیم ده درصد از واحدهای راکد را فعال کنیم.

او تاکید کرد: استانداری گیلان در تلاش است از میان ۶۹ واحد تولیدی استان که در اختیار بانک‌های عامل استانی و کشوری هستند، ۳۰ درصد را آزاد کرده و اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان ۲۰۷ واحد تولیدی در گیلان وجود دارد که بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد پیشررفت فیزیکی داشته‌اند اما هنوز به مرحله تولید نرسیده‌اند. او علت این اتفاق را عدم وجود سرمایه در گردش عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.