اختصاص اعتبارات بازآفرینی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب عینک

0 410

در راستای احیا، باز افرینی و توسعه بافت‌های فرسوده و ناکارآمد رشت، معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب گیلان از  اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرحهای های ساماندهی فاضلاب رشت خبر داد.

 پروژه های باز افرینی و احیای بافتهای ناکار آمد فرسوده در رشت در سالهای اخیر بیشتر حول محور محلات قدیمی و تاریخی از جمله خواهر امام اجرایی شده است. این درحالیست که تالاب عینک یکی از بزرگترین تالابهای شهری کشور به محلی برای تخلیه فاضلاب و پسماند  در مجموعه شهری رشت تبدیل شده است. همچنین شبکه های قدیمی و سنتی جمع آوری فاضلاب نیز در برخی از محلات همچنان به دو رودخانه بزرگ رشت سرریز می شوند.

امروز  علیرضا غیاثی معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: از مجموع یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار طرح‌های بازآفرینی شهری رشت، در مجموع ۵۰۰ میلیارد ریال جهت مشارکت در اجرای طرح‌های شرکت آب و فاضلاب استان اختصاص یافته است.

غیاثی به ایرنا گفت: این اعتبار برای اجرای طرح‌های شرکت آب و فاضلاب شامل ۴۰۰ میلیارد ریال برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق سحرخیز و گل‌ها و ۱۰۰ میلیارد ریال جهت احداث ایستگاه های پمپاژ  و خطوط انتقال تحت فشار و ثقلی مربوطه اختصاص یافته است.

وی افزود:  با موافقت ستاد بازآفرینی شهرستان رشت ساماندهی فاضلاب تولیدی مناطق ضلع جنوب تالاب عینک و  اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق سحرخیز و گل های رشت توسط شرکت آب و فاضلاب استان گیلان اجرا خواهد شد.

غیاثی، مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه های فاضلاب رشت را یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: سهم مشارکت اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری  حدود یک سوم است و مابقی از اعتبارات طرح فاضلاب رشت و منابع درآمدی داخلی شرکت آب و فاضلاب تامین می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.