افزایش مصرف مخدر صنعتی در گیلان

0 405

سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از افزایش ۱۰۰ درصدی کشف مواد مخدر صنعتی نظیر هروئین و شیشه در استان خبر داد و گفت: زنگ خطر برای خانواده های گیلانی به صدا در آمده است.

سرهنگ «علی احمدپور» با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش کشفیات  داشتیم که نشاندهنده‌ی افزایش گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی در گیلان است.

سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان افزود: ۸۰ درصد کشفیات مواد و دستگیری‌ها مربوط به باندهای تهیه و توزیع است. از ابتدای امسال  تاکنون موفق به شناسایی و انهدام ۳۹ باند تهیه و توزیع مواد شده‌ایم. همچنین امسال بیش از ۸۰۰۰ نفر مرتکبین جرائم مواد مخدر درحوزه‌های قاچاق، توزیع کنندگان خرد و کلان، نگهدارندگان و مصرف کنندگان در عملیات‌های مختلف دستگیر و دستگاه قضا تحویل داده شدند.

سرهنگ احمدپور بیان کرد: هدف اصلی عملیات‌های مبارزه با مواد مخدر تامین احساس امنیت، نشاط و شادی در بین خانواده‌هاست، زیرا ناامنی اجتماعی موجب ترس و دلهره خانواده‌ها می‌شود؛ از ابتدای سالجاری به سبب شیوع ویروس کرونا شناسایی و درمان معتادین متجاهر با تاخیر پیگیری شد، سازوکارهای لازم فراهم شده تا مجدد طرح جمع آوری معتادین متجاهر در دستورکار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۲۰ هزار نفر در مدارس، ادارات و مساجد تحت آموزش کارشناسان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفتند گفت: معتقدیم که پیشگیری اجتماعی بهتر از درمان است، خانواده‌ها با پایش فرزندان و همسالان آنها در راستای پیشگیری از گرایش به مواد مخدر می‌توانند گام موثری بردارند زیرا اعتیاد فقط مواد مخدر نیست، بلکه یک نخ سیگار یا قلیان می‌تواند گام اول اعتیاد باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.