رفتن به بالا
  • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 10 December
تولید نان بی کیفیت در گیلان ادامه دارد

افزایش مصرف نان در تابستان

تولید نان بی کیفیت در گیلان ادامه دارد

پایگاه تحلیلی خبری مرور | زمان مطالعه 2 دقیقه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خواستار افزایش حداقل دو برابری سهمیه آرد استان گیلان شد و گفت: با توجه به گردشگرپذیر بودن استان گیلان ، سهمیه آرد استان باید افزایش یابد.

فرهاد دلق‌پوش گفت: با توجه به مشکلات و دغدغه‌های فراوانی که در این زمینه وجود داشت با ستاد تنظیم بازار کشور در راستای افزایش سهمیه آرد استان مکاتباتی انجام داده‌ایم.
به گزارش مرور، تاکید و توجه رییس سازمان صنعت ومعدن و تجارت استان به افزایش سرانه آرد استان در حالی است که سالهاست شهروندان گیلانی نسبت به کیفیت آرد و نان تولید شده در نانوایی ها گلایه دارند. کیفیت نامطلوب آرد و توزیع آرد درجه چندم به نانوایی ها ، پخت نانهای بی کیفیت و استفاده بیش از 25 درصد نانوایی های استان از جوش شیرین، دور ریز نان را در گیلان افزایش داده است و این موضوع  يكي از علل تاثيرگذار افزایش ميزان مصرف آرد بیشتر در استان بوده است. این درحالی است که بر طبق آمارهای شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 7 کشور سرانه مصرف هر نفر در گيلان ماهانه 7 كيلوگرم آرد است كه از 9 كيلوگرم گندم استحصال مي شود.
همچنین به گفته رییس اتحادیه نانوایان شهرستان رشت احداث نانوایی های  بی رویه در استان از دیگر مشکلات این بخش است. به طوری که به ازای هر 450 نفر یک نانوایی در گیلان وجود دارد که بیشترین تعداد نانوایی با توجه به جمعیت را شامل می شود. در شهرستان رشت نیز بالغ بر هزار واحد نانوایی در حال فعالیت هستند.
با شروع تابستان و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها موج اصلی سفرهای تابستانی به گیلان آغاز می شود. حضور گردشگران در استان علاوه بر ایجاد ترافیک و تولید زباله پیامدهای دیگری از جمله افزایش مصرف نان و صف های طولانی در برخی از نانوایی های شهرهای پر تردد استان را در پی دارد. ضمن اینکه الگوی مصرف و سبک خوراک مردم گیلان در سالهای اخیر بیشتر به سمت مصرف نان بوده و این مساله افزایش مصرف آرد را در گیلان به دنبال داشته است.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار