افزایش ۳۰ تنی تولید روزانه مرغ در استان

قیمت مرغ 20 هزار و 400 تومان باقی می ماند

0 113

بازار مرغ گیلان که طی چند روز گذشته بار دیگر در کانال کمبود عرضه و افزایش قیمت قرار گرفته بود و فضای بازارهای استان را ملتهب کرد، به گفته‌ی معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با افزایش ۳۰ تنی تولید به سمت ثبات و کاهش قیمت پیش می‌رود.

امروز«میرحجت علی اکبرنژاد» معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تصویب کارگروه تنظیم بازار مبنی برافزایش ۳۰ تنی تولید روزانه مرغ در استان اعلام کرد: روزانه ۲۶۰ تن مرغ روانه بازار خواهد شد که در صورت نیاز نیز میزان ارسال به شهرستان‌ها هم بیشتر می‌شود. با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته قیمت مرغ فعلاً افزایش نخواهد یافت و در قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان باقی خواهد ماند.

وی تأکید کرد: هیچ گونه نگرانی درخصوص تولید مرغ وجود ندارد و نهاده لازم برای تولید نیز تأمین شده است. اولویت اصلی تأمین مرغ در گیلان است که کشتارگاه‌ها به صورت سه شیفت فعالیت می‌کند.

وی افزود: تولید مرغ در گیلان نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است. همچنین دو هزار و ۴۰۰ تن مرغ به صورت ماهیانه ذخیره سازی شده است .

پیشتر«فرهاد گیاهی » مدیر اتحادیه مرغداران گیلان به ایسنا گفت: خروج بی رویه مرغ زنده، بازارسیاه برای گوشت سفید در استان به وجود آورده است.

وی توزیع خارج از شبکه را یکی از عوامل مهم ایجاد بازار سیاه مرغ عنوان کرد و افزوده بود: برخی کشتارگران سودجو ترجیح می‌دهند، بلافاصله بعد از خرید مرغ و کشتار با تاخیر کمبود مرغ را در بازار فراهم کنند و سپس مرغ‌ها را به صورت قطعه بندی خرد کنند تا بتوانند با قیمتی گران‌تر در فروشگاه‌ها به مصرف‌کننده بفروشند.

درهمین رابطه روزهای گذشته همزمان با افزایش قیمت مرغ دراستان، استاندار گیلان با اشاره به ایجاد فضای ملتهب درگیلان، خواستار جلوگیری از خروج مازاد مرغ تولید شده استان به استانهای همجوار شد.

گفتنی است روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن کشتار مرغ در استان انجام می‌شود که ۱۷۰ تا ۲۰۰ تن برای مصرف در گیلان و مابقی به استانهای همجوار ارسال می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.