اگر ستاد بحران هم تشکیل نمی‌شد، تفاوتی نمی‌کرد

0 257

عملکرد ضعیف دستگاههای خدمات رسان در برف دو روز گذشته واکنش بازرس کل گیلان را در پی داشت. همچنین وزرات کشور، استان قزوین را معین استان گیلان در کنترل  و مدیریت بحران برف معرفی کرد.

قطع برق بیش از ۲۵۰ هزار مشترک، مسدود شدن محورهای اصلی مواصلاتی استان  و در راه ماندن هزار خودرو به همراه  شهروندان در محدوده‌ی جاده امام زاده هاشم و سراوان و کندی عملیات امداد و نجات، بیشترین انتقادات را متوجه مدیران دستگاههای ذیربط کرده است.

براساس آخرین آمارها ، تبعات بارش سنگین برف و عملکرد ضعیف مدیران استان  تاکنون منجر به فوت ۷ شهروند و مصدومیت ۸۰۰ نفر و اسکان اضطراری ۱۶۳۰ مسافر در راه مانده  شده است .

درهمین رابطه «سیف‌الله مسرور» بازرس کل استان گیلان نیز ازعملکرد مدیران استان در پی بارش برف انتقاد کرد و گفت: ارزیابی مثبتی ازعملکرد مدیران در پی بارش برف نداریم. با مدیرانی که وظایف ‌شان را به نحو صحیح انجام نداده‌اند، در چارچوب قانون برخورد می‌کنیم.

به نقل از ایسنا، مسرور در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت موجود در پی بارش برف ارزیابی شما ازعملکرد مسئولین در مدیریت اوضاع چیست؟ افزود: در خصوص شرایط پیش آمده ارزیابی مثبتی ازعملکرد مدیران نداریم و به عنوان مسئول نظارتی از شرایط موجود گله‌ مند هستم و به نظرم اگر ستاد بحران هم تشکیل نمی‌شد، تفاوتی هم در شرایط موجود ایجاد نمی‌شد.

بازرس کل استان گیلان با بیان اینکه معاون عمرانی استاندار به همراه تعدادی از مدیران درمسیر امامزاده هاشم و سروان حضور دارند تا مشکلات رفع شود، افزود: متاسفانه این مسیر وضعیت خوبی نداشته و به مدت ۱۵ ساعت مسدود بوده که سبب نارضایتی و رنجش خاطر مردم و مسافران شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وضعیت موجود شرایط خاص بحرانی نبوده و فقط بارش برف داشتیم، لذا عملکرد مدیران ارزیابی و علل مشکلات بررسی می‌شود و در آینده نزدیک به اطلاع مسئولین، مردم و اصحاب رسانه می‌رسد.

مسرور با اشاره به مشکلات موجود در سطح شهر گفت: از عملکرد مدیریت بحران شهری راضی نیستم و ارزیابی مثبتی هم از عملکرد آنها در خصوص ساماندهی بارش برف و بکارگیری امکانات موجود گزارش نشده است.

بازرس کل گیلان بیان کرد: برخی مدیران هم طی ۲۴ ساعت گذشته در مسیر امامزاده هاشم بوده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد اما مردم از وضعیت موجود ناراضی هستند و نتایج مطلوبی حاصل نشده است.

وی با بیان اینکه مدیران را موظف به پاسخگویی به مردم می‌کنیم، اضافه کرد: با مدیرانی که وظایف‌شان را به نحو صحیح انجام نداده‌اند، در چارچوب قانون برخورد می‌کنیم.

گفتنی است عملکرد ضعیف ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان موجب شد وزرات کشور استان قزوین را بعنوان استان معین مدیریت بحران گیلان در نظر بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.