بیکاری هزار کارگر سد شفارود به علت توقف پروژه

1 800

درحالیکه پروژه سد شفارود در سال ۸۷ از محل اعتبارات فاینانس عملیاتی شد و تاکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است امروز نماینده منتخب مردم تالش خبر داد: ۱۰۰۰ نفر از کارگران سد شفارود برای تسویه حساب فرا خوانده شدند.

«حسن محمد یاری» به  فارس گفت: پروژه سد شفارود متأسفانه به دلایل مختلف ازجمله سوء مدیریت و به بهانه عدم تأمین اعتبار در ماه‌های اخیر با رکود و توقف مواجه شده بطوریکه در جریان توقف پروژه سد شفارود اخیراً بالغ‌ بر یک هزار نفر از کارگران شاغل در آن جهت تسویه‌ حساب فراخوان شده‌اند.

محمدیاری با اشاره به چالش‌های ایجاد شده در پس تعطیلی پروژه سد شفارود، گفت: با تعطیلی و توقف پروژه سد شفارود ضمن تعطیلی مهم‌ ترین پروژه آب‌ رسانی غرب گیلان که شاهرگ حیاتی کشاورزان منطقه است، زندگی کارگران شاغل در آن پروژه به مخاطره انداخته ‌شده است.

محمدیاری گفت: موضوع توقف پروژه سد شفارود به اطلاع رئیس‌جمهور، رئیس دستگاه قضا و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه رسیده و علیرغم سیاست‌های اعلام‌شده از سوی دولت مبنی بر ایجاد اشتغال و عدم تعطیلی مشاغل فعال به نظر می‌رسد، گزارش توقف و رکود پروژه سد شفارود به مسؤولان عالی کشور تاکنون نرسیده باشد و یا مسؤولان و مدیران استان نسبت به این موضوع بی‌تدبیر و بی‌توجه بوده‌اند.

وی با بیان اینکه توقف در اجرای پروژه سد شفارود وضعیت سیاسی، اقتصادی و امنیتی منطقه را تحت شعاع قرار داده، گفت: مسؤولان ملی لازم است برای رسیدگی به موضوع هیاتی را به منطقه اعزام کنند تا دغدغه ما و مردم برطرف شود و علاوه بر آن این اقدام موجب می‌شود حقایق زیادی مبنی بر عدم استفاده بهینه از اعتبارات و منابع اختصاص‌یافته به پروژه روشن شود.

گفتنی است : سد مخزنی شفارود بر روی رودخانه شفارود و در شش کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان رضوانشهر و ۶۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان ساخته می شود. این سد برای تامین آب شرب به میزان ۲۳ میلیون مترمکعب شهرستان های رضوانشهر، ماسال و تالش در غرب گیلان برای جمعیتی حدود ۲۱۰ هزار نفر در یک افق ۵۰ ساله، ساخته می شود.

پیش از این مسایل زیست محیطی و عدم مطالعات لازم موجب کندی پروژه در سالهای گذشته شده بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.