«ترس و نکبت رایش سوم» در رشت

کارگاه نمایش پروین چشم‌ها را به تماشا می‌خواند

0 245

«ترس و نکبت رایش سوم» روایتی دیگر از سلطه‌ی هیتلر و  حزب نازی‌ست که زندگی  بسیاری از انسانها را به نابودی کشانده است. و اما این روزها کارگاه نمایش پروین،  علاقمندان به فرهنگ و هنر را به تماشای تئاتر «ترس و نکبت رایش سوم» نوشته‌ی «برتولت برشت» فرا می‌خواند. «بهزاد عشقی» بازنویسی و اجرای این نمایش را بر عهده دارد و «مهریار بخشی» و «هانی قاسمی»  دستیاران کارگردان این اثر هستند.

مخاطبان در این نمایش با  حکایت دختربچه‌ای که علیه پدر و مادرش جاسوسی می‌کند و روزگار زنی یهودی که از حشت نازی‌ها وکوره‌های آدم‌سوزی شوهرش را ترک می‌کند، همراه می‌شوند. تماشاگرانِ نمایش «ترس ونکبت رایش سوم» به تماشای زندگی مردی جاسوس می‌نشینند که همسر و برادر همسرش را بعنوان نیروهای غیرخودی، با صلیب گچی نشان‌دار می‌کند.

گفتنی‌ست«مجتبی ضرابی»،«شبنم پورنصرالله»، «حسان درویشی»، «رها قلی‌زاده»، «سانیتا اسلامی»، «حسین فلاح»، «ایمان زارعی»، «امیرعلی سحرخیز»، «نیرا نیک‌بین»، و «نیلوفر عشقی» نقش‌آفرینان این تئاتر هستند که از ۱۹ الی ۲۷ بهمن به غیر از روزهای شنبه، ساعت ۲۰ در کارگاه نمایش پروین به نشانی خیابان سعدی، ابتدای استادسرا، ابتدای کوچه نشاط اجرا می‌شود. مدت زمان اجرای این نمایش ۵۰ دقیقه است و  تهیه‌ی بلیط آن از سایت هفت ساز امکان‌پذیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.