پلیس راهور گیلان: طرح دادیم؛ شهرداری کم کاری می‌کند

افزایش تصادفات در بلوار 8 دی رشت

0 422

بیش از یک سال از افتتاح بلوار تازه تاسیس ۸ دی در رشت می‌گذرد. بلواری که قرار بود با اتصال دو خیابان معلم و رشتیان به یکدیگر نقش مؤثری در کاهش ترافیک و تسهیل تردد خودروها در یکی از مهمترین معابر درون شهری برعهده داشته باشد، اما خود به یکی از پر ترافیک‌ترین معابر درون شهری تبدیل شده است.

 بلوار ۸ دی از جدید‌ترین معابرو رینگ‌های رشت است که احداث آن در دوره چهارم شورای شهر رشت با برآورد ریالی ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کلید خورد، اما علیرغم زیرسازی و آزاد سازی معابر، تکمیل و بهره برداری از آن به دلیل کمبود منابع و اعتبارات مالی چند سالی به درازا کشید و در نهایت خرداد ماه سال گذشته در مجموع با صرف ۷ میلیارد تومان هزینه به زیر بار ترافیکی رفت.

تاکنون نبود دور برگردان و سرعت کاه در این بلوار، سبب بروز تصادفات زیادی طی یکسال گذشته در آن شده است. این درحالیست که به گفته شهروندان ساکن حاشیه بلوار ۸ دی، عدم ایجاد دور برگردان یکی از اصلی‌ترین دلایل ترافیک این خیابان نوظهور درون شهری رشت است. اصلاح هندسی که رفع آن حتی در روز افتتاح خیابان از سوی مسؤولین وقت شهرداری و شورای شهر وعده داده شد اما به گفته «امیر طالبی» فرمانده راهور استان تاکنون اقدام مؤثری از سوی شهرداری برای ایجاد آن انجام نشده است.

طالبی، با تأکید به عدم ثبات مدیریتی در شهرداری رشت به مرور اظهار کرد: پلیس راهور استان طرح تکمیلی خیابان ۸ دی را سال گذشته به شهرداری رشت ارایه کرده اما شهرداری در این خصوص کم کاری کرده است.

 فرمانده راهور استان، نبود کمربندی‌های مناسب، کمبود پارکینگ و تردد بیش از‌اندازه خودرو در خیابانهای رشت را عامل بروز گره و مشکلات ترافیکی این شهر بیان کرد.

 طالبی همچینین با بیان اینکه با راه‌اندازی دوربین‌های کنترل ترافیک بخشی از ترافیک شهر تحت کنترل قرار می‌گیرد افزود: دو دوربین کنترل ترافیک در جاده انزلی و ابتدای جاده تهران راه‌اندازی و۴ دوربین دیگر نیز بزودی فعال می‌شوند.

وی از نصب ۱۸ دوربین کنترل ترافیک در خیابانهای رشت در آینده نزدیک خبر داد که راه‌اندازی آنها نیازمند ایجاد محدوده و یک سری آیتم‌های هوشمند است که می‌بایست توسط پیمانکا مرتفع شود.

لازم به ذکر است؛ بلوار امام علی (ع)، رینگ ۹۰ متری گیل به مسکن مهر،کمربندی شهید سلیمانی (ژ ۵)، خیابان شهید عاطفی پشت انبار قند وشکر، امتداد خیابان سرچشمه از دیگر معابر درون شهری رشت هستند که شهرداری رشت وعده داده در ماه‌های آینده به زیر بار ترافیکی شهر بروند تا ترافیک سایر معابر و خیابانهای رشت را تسهیل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.