گُل، بیشترین مخدر مصرفی در استان

مدیر کل بهزنیستی گیلان:

0 214

سرپرست اداره کل بهزیستی گیلان خبر داد: گل، بیشترین ماده مخدر مصرفی در گیلان است.

مهدی خدمت بین دانا با اشاره به اینکه میانگین سنی اعتیاد هم اکنون ۲۴ سال است افزود: شیوع اعتیاد در زنان و گرایش به اعتیاد در مردان بیشتر است. در حال حاضر ۲۶ هزار نفر افراد دارای اعتیاد که درمان شده‌اند در سامانه بهزیستی استان به ثبت رسیدند. همچنین ۷۷۸ بیمار روانی بستری در استان مصرف کننده مواد مخدر بودند.

مدیر کل بهزیستی گیلان با تاکید به اینکه پیشگیری از اعتیاد نقش مهم و اساسی در حفظ بنیان خانواده دارد افزود: اولین علت طلاق توافقی در گیلان،اعتیاد است. که به منظور حفظ بنیان خانواده، ترویج و ارایه آموزش‌های لازم ضرورت دارد.

مدیر کل بهزیستی گیلان بیکاری، فقر، عدم فرهنگ سازی و آموزش‌های لازم و … را از دلایل اعتیاد عنوان کرد و گفت: به دلیل سخت و پرهزینه بودن بحث درمان، پیشگیری باید در اولویت قرار گیرد.

سرپرست بهزیستی گیلان تعداد مراکز فعال ترک اعتیاد استان را ۴۸ مرکز اعلام کرد و با اشاره به اجرای ابلاغیه رییس جمهور جهت صیانت از معتادان متجاهر، خواستار همکاری و تعامل بیشتر دانشگاه علوم پزشکی گیلان، شهرداری رشت و سایر دستگاه‌های ذیربط شد.

وی اضافه کرد:هم اکنون ۵۵ معتاد متجاهر تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند که صورت همکاری دستگاه‌های ذیربط در جمع آوری معتادان متجاهر، این تعداد به ۲۵۰ نفر افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است پیش از این مدیر کل سابق بهزیستی استان از فعالیت تنها یک مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد در گیلان خبر داده و گفته بود آمار دقیقی از تعداد معتادین متجاهر در استان وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.