یک حقوقدان: انتخابات هیات فوتبال گیلان، باطل است

0 398

یک حقوقدان در خصوص برگزاری مجمع انتخابات هیئت فوتبال استان گیلان گفت : باتوجه به اینکه هم رییس فدراسیون فوتبال و هم مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در این مجمع حضور ندارند چنانچه این مجمع برگزار شود، باطل است.

«فرهاد خراسانی» در گفت و گوی با مرور اظهار کرد: به دلالت بند ۱ ماده ۱۴ آییننامه ، رییس فدراسیون با یک حق رای بعنوان “رییس مجمع” و در بند ۲ همین ماده مدیر کل ورزش و جوانان استان هم به عنوان جانشین رییس مجمع دارای یک حق رای می باشند .

وی افزود: در تبصره ۱ ماده ۱۴ اشاره شده است که رییس فدراسیون فوتبال رییس مجمع استان است که در صورت عدم حضور، شخص مدیر کل ورزش و جوانان استان ریاست مجمع را به عهده خواهد داشت و  “رسمیت” مجمع منوط به حضور رییس فدراسیون فوتبال یا مدیر کل ورزش و جوانان استان است .

خراسانی که علاوه بر حقوقدانی، در کارنامه خود بازیکن و سخنگوی باشگاه سپیدرود رشت نیز بوده است، ادامه داد: در تبصره ۲ ماده ۱۴ اشاره شده که در صورت عدم حضور رییس فدراسیون فوتبال، یکی از اعضای هیات رییسه یا دبیر کل فدراسیون فوتبال به عنوان نماینده فدراسیون در رای گیری شرکت می کند اما نمی توانند ریاست مجمع را عهده دار شوند. بنابراین نتیجه می گیریم که با توجه به اینکه خانم بخشی به عنوان مدیر کل ورزش و جوانان اعلام کردند که در جلسه مجمع انتخابات شرکت نمی کنند و از طرفی هم «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال اعلام کردند که در جلسه فوق حاضر نمی شوند و آقای حیدر بهاروند را به عنوان یکی از اعضای هیات رییسه به این مجمع معرفی می کنند و به استناد به تبصره ۱ ماده ۱۴ که اشاره دارد “رسمیت” مجمع منوط به حضور رییس فدراسیون فوتبال یا مدیر کل ورزش و جوانان استان است و از طرفی هم این دو مقام در جلسه مجمع حضور نخواهند داشت بنابراین جلسه مجمع “رسمیت” ندارد و در صورت برگزاری باطل خواهد بود .

وی در پایان تاکید کرد: مطابق تبصره ۲ ماده ۱۴ ذکر این نکته شایسته توجه است که نماینده فدراسیون در رای گیری شرکت می کند اما نمی تواند ریاست مجمع را عهده دار شود .

گفتنی است مجمع انتخابات هیات فوتبال استان گیلان ابتدا قرار بود ۱۲ آبان برگزار شود که بدون اعلام دلیل خاصی به ساعت ده صبح روز سیزده آبان موکول شد؛ اما بخاطر همزمانی با راهپیمایی روز دانش آموز یکبار دیگر زمان برگزار این مجمع تغییر کرد و از ساعت ده صبح به سیزده ظهر همان روز موکول شد اما در نهایت، مجمع در این ساعت نیز برگزار نشد و زمان آن به ۳۰ آبان موکول شد. درحالیکه همگان منتظر برگزاری انتخابات در روز سی آبان بودند اما به یکباره اعلام شد به دلیل برگزاری دیدار ایران و عراق (که یک هفته با جلسه مجمع فاصله زمانی داشت) مجددا به تعویق افتاد و بنا شد هفتم آذر ماه برگزار شود.

حال آیا امروز این جلسه برگزار می شود یا خیر سئوال مهمی است که باید تا ساعت یازده صبر کرد، درثانی باتوجه به غیبت تاج و بخشی ایا این جلسه رسمیت دارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.