۳۰ درصد امامزاده ابراهیم آوار برداری شد

آخرین وضعیت روستای امامزاده ابراهیم پس از آتش سوزی؛

0 130

فرماندار شفت، از اتمام عملیات نقشه برداری از واحدهای روستای امامزاده ابراهیم بعد از گذشت یک ماه از وقوع آتش سوزی خبر داد و گفت: آواربرداری ساختمانهای خسارت دیده، ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

«مهدی نقدی» با اشاره به آغاز آواربرداری از ساختمان های خسارت دیده ناشی از آتش سوزی روستای امامزاده ابراهیم شهرستان شفت، اظهار کرد: از جمعه گذشته کار آواربرداری شروع شده و تا یک ماه آینده به اتمام می رسد.

فرماندار شفت با اشاره به انجام نقشه برداری از بلوک ها و واحدها قبل از آواربرداری افزود: اجازه ندادیم که حق کسی ضایع شود و لذا دو اکیپ کارشناسی اداره بنیاد مسکن در منطقه مستقر شدند تا کار نقشه برداری به درستی انجام و مالکین و حدود واحدها مشخص شود.  برای هر بلوک احداث یک تا سه طبقه پیش بینی شده که برای هر طبقه(واحد) تسهیلات چهار درصد با بازپرداخت ۱۷ ساله ۳۵۰ میلیون تومانی اختصاص یافته است.

وی از هماهنگی با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به منظور صدور رایگان پروانه ساخت و نظارت بر پروژه‌ها خبر داد و گفت: یک شعبه از اداره بنیاد مسکن شهرستان در روستای امامزاده ابراهیم مستقر شده و لذا نیازی نیست که افراد جهت دریافت پروانه به شهر مراجعه کنند.

لازم به ذکر است؛ در حادثه آتش سوزی روستای امامزاده ابراهیم شفت، به تعداد ۱۳۰ ساختمان  آسیب جدی وارد شد که از این تنها ۶۰ بلوک دارای بیمه بودند. بعد از بررسی های انجام شده توسط شرکتهای بیمه، پرداخت خسارت از ۲۵۰ میلیون تومان تا سقف یک میلیارد تومان پیش بینی شده است.

جرقه آتش سوزی روستای چوبی و گردشگری امامزاده ابراهیم شفت از یک نانوایی تعطیل آغاز شدکه به دلیل نبود امکانات اطفای حریق و عدم حضور آتش نشان به سرعت گسترش یافت.

 پیش از این روستای امامزاده ابراهیم شفت در سالهای گذشته ۵ بار شاهد وقوع آتش سوزی در ابعاد مختلف بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.