رفتن به بالا
  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

«ناصر حاج محمدی» شهرداررشت از اختصاص 18میلیارد تومان به مدیریت پسماند شهررشت خبرداد.

شهردار رشت گفت: از محل اعتبارات ویژه وزارت کشور، ۱۸ میلیارد تومان برای بهبود زیرساختهای پردازش و تبدیل مواد پسماندهای این کلانشهر تخصیص یافت.

“ناصرحاج محمدی” در دیداربا مدیران سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشورافزود: ۱۸ میلیارد تومان اعتبارمازاد براعتبارات زباله سوز تنها برای تسریع و کمک به مدیریت پسماند شهر رشت اختصاص یافته است.

وی افزود: مقرر شد ازسرجمع این اعتبار مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای باقی مانده پیش پرداخت مجری پروژه نیروگاه زباله سوز اختصاص یابد که متعاقب آن مجری نسبت به تحویل زمین و تجهیز کارگاه در محل و ارائه نقشه های ابنیه فنی برای انتشار آگهی فراخوان انتخاب پیمانکاربرای ساخت ابنیه و مبلغ ۸ میلیارد تومان دیگرنیز در دو بخش تجهیز کارخانه کود آلی رشت و به روز رسانی آن هزینه شود.
منطقه سراوان رشت از مناطق زیبا ودیدنی استان است که بیش ازسه دهه است به محلی برای تخلیه زباله تبدیل شده است و روزانه افزون بریک هزار تن زباله به این محل انتقال داده می شود. در سالهای اخیر انتقال حجم زباله به این منطقه به یک معضل اجتماعی تبدیل شده که نه تنها اهالی بومی بلکه کل شهروندان رشتی را ازاین وضعیت آزرده کرده است. شيرابه هاي ناشي اززباله در محل دفن، به شدت نگران كننده است به گفته برخي از اهالي، شيرابه ها به رودخانه سياهرود (رودخانه اي زيبا دردل جنگل سروان) و در ادامه به رودخانه هاي گوهررود و زرجوب سرازير مي شود.

در این باره ناصرحاج محمدی شهرداررشت در اولین روزهای حضورش در شهرداری رشت در بازدید از منطقه سراوان با تاکید برضرورت تسریع بخشی در احداث تصفیه خانه رشت گفت: این تصفیه خانه باید تا قبل از فصل بارندگی احداث و آغاز به کار کند.

وی با تاکید برعدم وجود مشکل در پروسه دفن زباله افزود: امیدواریم با همکاری دستگاههای اجرایی این تصفیه خانه راه اندازی شود تا آب تصفیه شده از پس ماند به رودخانه و چرخه طبیعت برگردد و مقدار شیرابه هم به صفر رسد.

لذا شتاب در ساماندهی محل دفن زباله در سراوان رشت با توجه به اینکه به سلامت مردم مربوط است و عملیاتی شدن برنامه هایی از جمله احداث دستگاه زباله سوز و تصفیه خانه زباله، نیازمند توجه جدی دست اندرکاران است.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار