ارسال تجهیزات بیمارستانی به گیلان

0 397

بعد از اینکه روز گذشته  «محمدحسن قربانی » نماینده تام الاختیار وزرات بهداشت در گیلان از راه اندازی هر چه سریعتر دو بیمارستان صحرایی ۱۰۰ تختی در محوطه بیمارستان رازی و ۳۰۰ تختی در لاکان رشت جهت بستری بیماران مبتلا به کرونا خبر داد،  امروز رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از ارسال بیش از یک میلیون قطعه لوازم به گیلان برای مقابله با کرونا خبر داد.

«دکتر مهدی یوسفی» رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از ارسال یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۵۱۰  قطعه ملزومات مصرفی جهت مقابله با کرونا به استان گیلان خبرداد و گفت: تعداد ۴۱۱ قلم تجهیزات سرمایه‌ای نیز برای این استان طی ۱۰ روز گذشته تاکنون تامین و ارسال شده است.

یوسفی ملزومات مصرفی و تجهیزات سرمایه‌ای جهت مقابله با کووید ۱۹ به دانشگاه علوم پزشکی گیلان ر شامل تعداد ۵۷ هزار ماسک n۹۵، تعداد ۲۲ هزار و ۷۳۰ عددگان ضد آب، ۹۷۶ هزار و ۳۰۰ عدد ماسک جراحی، ۱۱۰ هزار جفت دستکش یکبار مصرف، ۲۱ هزار و ۱۰۰ عدد محلول ضد عفونی کننده، ۵ هزار و ۶۲۰ عدد عینک محافظ، ۱۹ هزار ۳۶۰ عدد پیش بند نایلونی، ۵ هزار و ۹۰۰ عدد ست PPe و لباس یکپارچه ایزوله و ۳۵ هزار و ۵۰۰ عدد روکش کفش برای کادر درمانی استان اعلام کرد.

وی با اشاره به ارسال ۴۱۱ قلم تجهیزات سرمایه‌ای توسط هیات امنا به کادر درمانی مقابله با کووید۱۹ برای استان گیلان افزود: این تجهیزات شامل ۶۳ دستگاه ونتیلاتور ، ۱۴۰ عدد تخت بستری به همراه تشک، ۳۰ دستگاه پالس اکسیمتر نیز بوده است. سایر تجهیزات ارسالی به گیلان شامل الکتروشوک، الکتروکاردیوگراف، سونواکو پرتابل، الکتروکوتر ، تشک مواج، پمپ سرم، پمپ سرنگ، مانیتور علائم حیاتی و … نیز بوده است.

گفتنی است گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از استان های نخست درگیر با شیوع کرونا است. بر اساس آمارهای رسمی تا شانزدهم اسفند در کشور چهار هزار و ۷۴۷ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند که گیلان بعد از تهران و قم با ۴۲۴ مبتلا در رده سوم قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.