استیضاح شهردار رشت لغو شد

عدم ارسال مصوبه تطبیق فرمانداری یا آبستراکسیون؟

0 215

جلسه استیضاح «علوی» که قرار بود امروز در صحن شورا برگزار شود، لغو شد.

طرح استیضاح شهردار رشت چهارشنبه هفته گذشته با امضای چهار عضو شورای شهر اعلام وصول شده بود که قرار شد امروز«سیدامیر حسین علوی»در جلسه فوق‌العاده شورا حضور یافته و پاسخگوی سوالات اعضای شورا باشد.

نائب رییس شورای اسلامی رشت در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر دلایل لغو این جسله گفت: بنده به صورت کتبی یا به صورت خاص پیامی دریافت نکردم اما از دفتر رییس شورای اسلامی شهر، لغو جلسه به اعضای شورا اعلام شده‌است.

مجید عزیزی افزود: یکی از دلیل لغو جلسه امروز اینست که مصوبه روز چهارشنبه شورا مبنی بر استیضاح شهردار به تصویب هیات تطبیق مصوبات شورا نرسیده است. زیرا تمامی مصوبات شورا طبق قانون باید به کمیته تطبیق فرمانداری رشت ارسال و تأیید شود، ضمن اینکه اصرار رییس شورا این است که حتماً باید مصوبه تطبیق فرمانداری را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کمیته تطبیق هر هفته روزهای دوشنبه در فرمانداری رشت برگزار می‌شود، افزود: احتمال است که سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری جلسه استیضاح شهردار برگزار شود.

همچنین خبرهای غیررسمی از دلایل لغو جلسه امروز استیضاح شهردار رشت حاکی از این است که احتمال اینکه تعداد استیضاح کنندگان به حداکثر نرسد، فرصتی برای آبستراکسیون داشته باشند.

لازم به ذکر است از آغاز تصدی امیر حسین علوی بر شهرداری رشت تاکنون سه بار طرح سوال از شهردار رشت اعلام وصول شده بود که در جلسه اول تیرماه شورا، شهردار در صحن حاضر و به سوالات پاسخ داد اما ۶ عضو از ۱۱ عضو شورا از پاسخ‌ها قانع نشده و با انجام رای‌گیری و امضای چهار عضو، استیضاح شهردار رشت رقم خورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.