بدهی ۷۲ هزار میلیاردی دولت در بخش یارانه بافت فرسوده

0 346

«حسن خسته‌بند» نماینده انزلی گفت: بدهی‌های انباشت شده دولت در موضوع یارانه بافت‌های فرسوده و تسهیلات پرداختی بانک‌ها به مردم و فعالان حوزه ساخت و ساز مسکن که البته بخشی از آن مربوط به دولت‌های گذشته می‌شود هم‌اکنون به ۷۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه به علت بدعهدی دولت‌ها و عدم پرداخت یارانه بافت فرسوده بسیاری از مردم خانه و زندگی خود را از دست داده‌اند عنوان کرد: مردم با توجه به وعده‌هایی که دولت داد تسهیلات ساخت و ساز بافت فرسوده را از بانک‌ها دریافت کردند اما نمی‌دانستند دولت به تعهدات خود عمل نمی‌کند.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس بدعهدی در پرداخت یارانه بافت‌های فرسوده را یک کارنامه بسیار بد و تبلیغی منفی علیه دولت دانست و به تسنیم تصریح کرد: فرقی ندارد کدام دولت در موضوع پرداخت نکردن یارانه بافت‌های فرسوده بیشتر از همه مقصر است بلکه آن‌چه که اهمیت دارد اعتماد خدشه‌دار شده مردم به دولت‌ است.
خسته‌بند به حراج گذاشتن بسیاری از خانه‌های ساخته شده در بافت‌های فرسوده توسط بانک‌ها و به تاراج رفتن اموال و دارایی مردم را از پیامدهای منفی بدقولی دولت خواند و افزود: بسیاری از مردم که با وعده دریافت یارانه بافت فرسوده اقدام به ساخت و ساز در بافت فرسوده کرده بودند متحمل ضررر و زیان‌های زیادی شدند.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس از رایزنی خود با دولت و دستگاه‌های ذی‎ربط برای الزام آن‌ها جهت عمل به تعهداتشان در موضوع پرداخت یارانه بافت فرسوده سخن گفت و عنوان کرد: از دولت انتظار داریم به جای اینکه بار این مشکل را به دوش دولت‌های گذشته بیاندازد برای رهایی و نجات مردم از دست بانک‌ها کاری انجام دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.