رفتن به بالا
  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December
کمبود امکانات ناجیان غریق گردشگران شناگر را تهدید می‌کند

بی‌توجهی به حقوق ناجیان غریق در سواحل گیلان

کمبود امکانات ناجیان غریق گردشگران شناگر را تهدید می‌کند

پایگاه تحلیلی خبری مرور | زمان مطالعه 2 دقیقه

سرپرست هیأت نجات غریق و غواصی گیلان ازفعالیت بیش از سه هزار و 350 منجی غریق در 44 طرح سالم سازی سواحل گیلان خبر داد.

“مهرداد مهرگان” گفت: ازاین تعداد، 894  منجی فعال و دارای کارت هستند که در طرح‌های سالم سازی، نقاط حادثه خیز و استخرها حضور می‌یابند.
وی ضمن توصیه به مسافران تابستانی در استفاده از طرح های سالم سازی برای شنا در دریا تاکید کرد: درحدود 250 منطقه خطرآفرین در سواحل دریای خزر در گیلان شناسایی شده و از تمامی مسافران و هموطنان درخواست داریم که از شنا در این مناطق که مشخص شده، پرهیز و خودداری کنند.
وی به کار منجیان غریق نیز تاکید و بیان کرد: هر منجی باید در طول هفته 36 ساعت کار کند و منجیان غریق سال گذشته جان حدود یکصد هموطن را از غرق شدن نجات دادند.
سواحل گیلان در شش ماه نخست سال بیشترین گردشگر تابستانی را در خود پذیرا هستند. گیلان در حدود 280 کیلومتر ساحل  در9  شهر ساحلی دارد که از اواسط خردادماه تا پایان شهریورماه میزبان گردشگران زیادی است که برای استفاده از طرح های سالم سازی در آنها حضور پیدا می کنند.
حضور دایم و مستمر ناجیان غریق دراین سواحل درحالیست که بسیاری ازآنها با مشکلات بسیاری از جمله عدم دریافت حقوق به موقع ، نبود امکانات از جمله نداشتن قایق موتوری و امکانات درمانی سرپایی مواجه هستند.
پیش ازاین به نقل از سرپرست هیأت نجات غریق وغواصی استان بیان شده بود: توجه به وضعیت حقوق و بیمه منجیان غریق با حداقل دستمزد قانون کار می‌تواند در روحیه و همچنین کارایی این قشر زحمتکش تأثیر مثبتی ایجاد کند. همچنین آموزش ، واگذاری تجهیزات و امکانات مناسب و کیفی در سواحل همانند جت اسکی، قایق و سایر ملزومات در عملکرد بهتر ناجیان غریق تأثیرگذار خواهد بود. امری که تا کنون مورد بی‌توجهی مسوولان ورزش و جوانان استان و فرمانداریها قرار گرفته است.

به اشتراک گذاری

اخبار مرتبطآخرین اخبار