جلگه گیلان در انتظار برف

0 689

شهروندان گیلانی روزهای ابتدایی هفته آینده را با آب و هوای سرد و برفی شروع می کنند.
«محمد دادرس» مدیرکل هواشناسی استان گیلان با  بیان اینکه جلگه گیلان سفیدپوش می‌شود از کاهش دمای هوا، وزش باد، بارندگی و بارش برف در استان خبر داد و گفت: مردم استان با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.
نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ توده‌هوای گرم و پایدار از عصر روز و فعالیت تا عصر روز جمعه در منطقه است. از عصر امروز دمای هوا در اکثر مناطق استان چهار تا هشت درجه سلسیوس افزایش می‌یابد و وزش باد نیز شدید است و مردم در استقرار سازه‌های موقت و داربست‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه به‌ تدریج دمای هوا از عصر جمعه کاهش می‌یابد، گفت: احتمال بارش برف در مناطق جلگه‌ای وجود دارد و در بعضی از نقاط استان به‌ویژه در نواحی ساحلی و مناطق کوهستانی نیز سرعت وزش باد بسیار شدید پیش‌بینی می‌شود.
دادرس با اشاره به اینکه احتمال اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی وجود دارد گفت: مردم از تردد و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند با توجه به پیش‌بینی بارش برف در ارتفاعات حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم را به همراه داشته باشند.
دادرس با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، افزود: مردم استان با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه پس از خروج سامانه بارشی برای نواحی کوهستانی یخبندان پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغداری‌ها با توجه به حوادث احتمالی تمهیدات لازم را به عمل ‌آورند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.