درخشش فیلمسازان انزلی‌چی در هندوستان

0 394

فیلم «زندانی» با کارگردانی مشترک «پرهام رحیم زادیانی» و «امیر انوری» از هنرجویان انجمن سینمای جوانان انزلی موفق به کسب جایزه‌ی دومین فیلم برتر جشنواره‌ی «اترنال ری» هندوستان شد.

مسوول روابط عمومی سینمای جوانان انزلی  با اعلام این خبر در گفت و گو با مرور از درخشش یک فیلمساز ایرانی دیگر یاد کرد و گفت: در این جشنواره  «سعید نجاتی» فیلمساز  نام‌آشنای ایرانی و از مدرسان انجمن سینمای جوانان ایران،  موفق به کسب جایزه‌ی اولِ بهترین اثر جشنواره برای ساخت فیلم کوتاه «سربازها لک‌لک‌ها را دوست دارند» شد.

آرین نغزگو افزود: جشنواره‌ی «چالش فیلمسازی در قرنطینه اترنال ری» به مناسبت صدمین سال تولد فیلمساز هندی «ساتراجیت رای» به همت last monk media برگزار  شد و هر دو جایزه‌ی اول و دوم این جشنواره که به صورت مجازی در هندوستان برگزار شد به فیلمسازان ایرانی تعلق گرفت که  شامل تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی است.

وی با بیان این که  جایزه‌ی سوم جشنواره به فیلم کوتاهی از هندوستان رسیده، اظهار کرد:  «پرهام رحیم زادیانی» و «امیرانوری» هر دو از  هنرجویان دوره‌ی ۹۸ انجمن سینمای جوانان  شهر ساحلی انزلی هستند و دوره‌ی هنر جویی  ایشان هنوز به پایان نرسیده است.

گفتنی‌ست دفتر انجمن سینمای جوانان در بندرانزلی از سال ۱۳۷۶ رسما آغاز به کار کرده و حاصل فعالیت‌های این دفتر که اخیرا به درجه‌ی ممتاز ارتقاء یافته، معرفی فیلمسازان کوتاه و مستند موفق بسیاری به سینمای ایران بوده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.