درخواست تعطیلی کامل آرایشگاهها در گیلان

رییس اتاق اصناف گیلان خبر داد

0 795

علیرغم اینکه هفته‌ی گذشته اتاق اصناف گیلان در راستای مشارکت اصناف برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، ساعت کار بازاریان و اصناف مرکز استان را کاهش داد، اما در فعالیت و کاهش ساعت برخی صنوف در بازار شهرهای گیلان بخصوص رشت تغییری صورت نگرفت و همچنان صنوف در برخی از خیابانهای شهر رشت به فعالیت خود مانند روال سابق ادامه می‌دهند. در همین رابطه «جلاالدین شکریه» رییس اتاق اصناف گیلان در گفتگو با مرور از برخورد نیروی انتظامی با صنوف متخلف که این دستور العمل را رعایت نمی‌کنند خبر داد.

شکریه گفت: ساعت فعالیت صنوف همچنان طبق دستورالعمل صادر شده باقی است و اتاق اصناف گیلان نیز این موضوع را به همه‌ی اتحادیه های صنفی استان متذکر شده است. لذا از نیروی انتظامی درخواست کردیم با مغازه داران متخلف برخورد کند.

وی افزود: براساس گزارشات مردمی وبازرسین اتاق اصناف،  شاهد فعالیت برخی از صنوف از جمله آرایشگران و گیم نت ها بیش از ساعات اعلام شده هستیم که بعد از درخواست اتحادیه آرایشگران زنانه و مردانه برای جلوگیری از ادامه فعالیت این صنف،  قصد داریم امروز این موضوع را درجلسه‌ی ستاد بحران استانداری گیلان مطرح کرده و خواستار تعطیلی کامل کلیه‌ی فعالیت های صنف آرایشگران مردانه و زنانه در استان تا اطلاع ثانوی بشویم.

رییس اتاق اصناف گیلان گفت: ۴۰ هزار واحد صنفی در سطح شهرستان رشت و ۱۱۰ هزار واحد در سطح استان با بیش از ۳۵۰ هزار نفر به فعالیت صنفی مشغول هستند.

گفتنی است هفته گذشته، ساعت کار واحدهای صنفی مستقر در بازار مرکزی شهر رشت از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ساعت کار واحدهای صنفی دیگر خیابان‌ها و محله‌های رشت از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹  از سی اتاق اصناف گیلان اعلام شد. این دستورالعمل شامل واحدهای صنفی نانوایی، خواروبارفروشی، پروتئینی، میوه و تره‌بار، قصابی، مرغ و تخم مرغ فروشی، تجهیزات پزشکی و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، عرضه‌کننده مواد غذایی و بهداشتی نخواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.