دیدار دکتر روزبهان با وزیر امور اقتصادی و دارایی

0 314

در دیدار «محمد ولی روزبهان» رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بربهره گیری از همه‌ی ظرفیت های موجود منطقه‌ی آزاد انزلی در جهت توسعه و جهش تولید و گسترش مناسبات تجاری میان ایران و کشورآذربایجان تاکید شد.

در این دیدار مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی گزارشی از طرح های توسعه ای و زیرساختی در حال اجرای سازمان همچون اتصال به ریل سراسری و توسعه زیرساخت های مجتمع های بندری، برنامه‌های راهبردی سازمان متبوع خود در حوزه گسترش ارتباطات بین المللی با تکیه بر ظرفیت های ترانزیتی و مزیت های قانونی منطقه را تشریح کرد.

وی با ارائه برنامه و نقشه راهی در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار با توجه به بسترها و ظرفیت های کمتر پرداخته شده از عزم جدی سازمان منطقه آزاد انزلی برای بهره گیری از همه ظرفیت های موجود جهت توسعه و جهش تولید خبر داد.

وی گسترش مناسبات تجاری میان ایران و جمهوری آذربایجان را با محوریت این منطقه در زمینه های جدیدی چون گردشگری دریایی مورد تأکید و توجه قرار داد .

مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی رویکرد سازمان را توسعه مناسبات کشورمان با اعضای اتحادیه‌ی اقتصادی اوراسیا در قالب حمایت از سرمایه گذاران و صادرکنندگان عنوان کرد و از وزیر امور اقتصادی و دارایی برای بازدید از امکانات، زیرساخت ها و ظرفیت های متنوع منطقه آزاد انزلی دعوت به عمل آورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این دیدار با ابراز رضایت از برنامه های در دست اجرای سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی، توسعه‌ی فعالیت های اقتصادی و افزایش تولید و صادرات در شرایط کنونی کشور را حائز اهمیت قلمداد کرد و لزوم برنامه ها و سیاست گذاری های مناطق آزاد را در این راستا مورد تأکید قرار داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.