راه اندازی نسل ۵ اینترنت در گیلان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان خبر داد؛

0 547

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از پوشش نسل سه و چهار اینترنت در تمامی شهرهای گیلان خبر داد.

«فرزاد توکلی» گفت: با تلاش‌های صورت گرفته نسل پنج اینترنت در ۲ شهر رشت و انزلی راه‌اندازی شده و تا پایان سال آینده تمامی شهرهای گیلان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی بهره‌مندی مردم گیلان از تلفن ثابت را مناسب عنوان کرد و گفت: بر اساس آمار تاکنون بیش از یک میلیون از مردم گیلان از تلفن ثابت بهره‌مند هستند که این امر حاکی از دایره نفوذ ۴۲ درصدی در این حوزه است.

وی با اشاره به رتبه سوم گیلان در تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌نامی گفت: در گیلان چهار هزار و۷۰۰ هزار سیم کارت در بخش تلفن همراه وجود دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با تأکید بر آخرین وضعیت ضریب نفوذ اینترنت در استان گیلان افزود: ضریب نفوذ اینترنت همراه در گیلان ۱۲۰ درصد و ضریب نفوذ اینترنت ثابت در این استان ۱۳.۵ درصد است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با بیان اینکه توسعه ارتباطات روستایی عمده برنامه‌های اداره کل ارتباطات استان در سال آینده است، گفت: ۱۱۰ روستای گیلان فاقد اینترنت فاقد اینترنت هستند که تا پایان شهریور سال آتی از این امکان برخورد می‌شوند.

توکلی با اشاره به اجرا فیبر نوری در تمامی شهرهای استان گیلان افزود: برای توسعه ارتباطات گیلان اجرای فیبر نوری در اولویت وزارت ارتباطات قرار دارد و در حال حاضر ۱۲ هزار مشترک در گیلان از فیبرنوری برخوردار هستند.

توکلی سرقت کابل‌های مخابرات را یک معضل در استان گیلان برشمرد و تصریح کرد:سرقت کابل در سال گذشته ۲۶ میلیارد تومان خسارت به بخش ارتباطات استان وارد کرده و همچنین از ابتدای سال تاکنون سرقت‌ها، هشت میلیارد تومان به بخش ارتباطی گیلان خسارت وارد کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.