طراحی سامانه توزیع دارو در گیلان

0 330

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از توزیع داروی بیماران کرونایی با ثبت کد ملی در استان خبر داد و گفت: با طراحی سامانه توزیع دارو در داروخانه های گیلان امیدواریم مشکلات این بخش به زودی برطرف شود.

«مهدی شادنوش»  با اشاره به اینکه تمام امکانات و تجهیزات وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده است از پزشکان خواست برای فعال کردن مطب‌هایشان و پذیرش بیماران اقدام کنند. همچنین تمهیدات لازم برای فعالیت تمام کلینیک های خصوصی و درمانگاه ها در جهت پاسخگوی به مردم دیده شده  و بیماران با معرفی‌نامه پزشکان می‌توانند جهت بستری شدن به بیمارستان های استان گیلان مراجعه کنند.

شادنوش از تعیین ۳ داروخانه برای توزیع دارو خبر داد و با بیان اینکه افراد نیازمند دارو با نسخه پزشک به این داروخانه ها مراجعه کنند گفت: یکی از مشکلات و چالش‌هایی که وزارت بهداشت با آن درگیر است فعالیت سودجویان در حوزه دارو و تجهیزات است که با ثبت کد ملی مردم از سوءاستفاده این افراد جلوگیری می‌شود.

وی با تأکید براینکه بیمارستان های ارجاعی شهرستان رشت به عنوان معین ارائه خدمات و بستری بیماران کرونایی و مشکوک از برخورد سرپایی با بیماران معاف شده‌اند گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد تمام مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان های گیلان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ به مردم خدمات لازم را ارائه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.