عزم جدی منطقه آزاد انزلی در اتصال به خط ریلی سراسری

0 331

مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی در راستای تسریع در اجرای پروژه‌های زیرساختی ملی در منطقه‌ی آزاد انزلی با رییس و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار کرد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی، دکتر «محمد ولی روزبهان» رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در ادامه‌ی پیگیری های خود به منظور تسریع در اجرای پروژه های منطقه بویژه پروژه اتصال راه آهن سراسری به بندرکاسپین با دکتر «محمدباقر نوبخت» معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور درتهران دیدار کرد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد انزلی در این دیدار با ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه، برعزم جدی سازمان متبوع خود در پیگیری برای سرعت بخشیدن به فرایند اجرای پروژه مزبور از مراجع ذی‌ربط تأکید کرد.

«محمدباقر نوبخت» معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه نیز دراین دیدار با تأکید بر لزوم تسریع دراتصال خط ریل سراسری به مجتمع بندری کاسپین، دستورات لازم جهت تسریع پروژه  را به دستگاه های ذی ربط صادر کرد.

دیدار با «حمید رضا عدل» معاون فنی و امور زیربنایی و «سعید جغتایی» رییس مرکز پایش و آمار سازمان برنامه و بودجه کشور از دیگر برنامه های محمد ولی روزبهان در سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه‌ی برنامه های خود همراه با معاون فنی و زیربنایی سازمان در تهران با «خیرا… خادمی» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه‌ی زیربناهای حمل و نقل کشور دیدار و در نشست تخصصی با وی در خصوص ساز و کارهای تسریع در این پروژه مهم ملی کشور که در قالب توافق نامه ای از سوی دو سازمان درحال اجرا است به بحث و تبادل نظر پرداخت.

گفتنی است اتصال خط ریل سراسری از ایستگاه پیربازار رشت به منطقه‌ی آزاد انزلی (به طول حدود ۱۰ کیلومتر) جزو دستورات و تأکیدات مکرر رییس جمهور بوده، و موافقت ‌نامه‌ی ساخت این مسیر نیز با حضور دکتر روحانی در آخرین سفر وی به استان گیلان منعقد شد. از مهمترین دستاورد بهره برداری از این پروژه می توان به اتصال بنادرجنوبی کشور به منطقه‌ی آزاد انزلی و دریای خزر، تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز کریدور شمال جنوب، کاهش زمان و هزینه‌ی حمل و نقل و درآمدزایی ارزی و اشتغالزایی، اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.