فرارسرمایه گذاران از رشت توسط مافیای ادارات

0 352

مدتهای زیادی است  گامهای توسعه و عمران در رشت به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر شمال کشور به کندی طی می‌شود. علیرغم اینکه پیش از این توسط دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت فرصتهای سرمایه گذاری و بسترهای باالقلوه  شناسایی  شده اند اما موانع اداری و طولانی شدن پروسه‌ی صدور مجوزها و اجرای طرح‌ها موجب شده کمتر سرمایه گذاری برای حضور در این شهر رغبت داشته باشد.

«اسماعیل حاجی پور» رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با بیان اینکه درهیچ جایی توسعه اتفاق نمی افتد مگر آنکه آدمهای توسعه یافته در آن وجود داشته باشند و باید توجه داشت که برای تولید پایدار بستر مناسب نیاز است.

رییس شورای شهر رشت با انتقاد از مافیای حاکم بر ادارات دولتی گیلان عنوان کرد: ستاد بنده در انتخابات از دکتر روحانی حمایت کرد اما این دلیلی نمی شود که انتقادات، کمی و کاستی ها دولت را بیان نکنم، بنده به پشتوانه رای اعتمادی که از مردم شهرم دارم می خواهم صریح و شفاف عرض کنم که در ادارات دولتی گیلان مافیایی وجود دارد که حتی مدیران را عزل و نصب می‌کنند!

وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاران برای استان افزود: سرمایه گذار مانند یک پرنده است و درصورت عدم توجه ممکن است از دست برود و تا وقتی که مشکلات بروکراسی اداری پیچیده باشد در جذب سرمایه گذار با مشکل مواجه خواهیم بود.

وی گفت: سرمایه گذار در جلسه‌ای با مدیران ارشد استانداری مساعدت و دستور ویژه بزرگواری نظیر دکتر زارع و مهندس فرزام صفت را کسب می‌کند اما وقتی به مدیران زیرمجموعه‌ی این عزیزان در ادارات مراجعه می کنند با بروکراسی های پیچیده و سنگ اندازی هایی روبرو می‌شوند و در نتیجه با فرار سرمایه گذار از استان به مشکلات اجتماعی حاصل از بیکاری جوانان گیلانی افزوده خواهد شد.

حاجی پور ادامه داد: باید با سرمایه گذاران جلسات خصوصی برگزار شود تا به روند سرمایه گذاری خود در استان غنی گیلان دلگرم شوند و مدیران ارشد استان باید با شناسایی کسانی که در این راه برای سرمایه گذاران سنگ اندازی می‌کنند، بطور جدی با آنها برخورد کنند تا سرمایه گذار با خاطر اسوده به کسب و کار خود توسعه دهد.

رییس شورای شهر رشت گفت: احیای رودخانه های رشت از جمله مهمترین پروژه‌های شورای پنجم و شهرداری رشت است که باید از پتانسیل بومی این مجموعه در جهت پاکسازی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.