فرصت ۶ روزه برای تغییر پلاک خودروهای منطقه آزاد انزلی

0 1,174

رییس پلیس راهور گیلان اعلام کرد: خودروهای دارای پلاک منطقه آزاد انزلی ، شش روز برای تعویض پلاک فرصت دارند و پس از آن در صورت تغییر ندادن پلاک حق تردد نخواهند داشت.

به نقل از تسنیم «سرهنگ امیر طالبی» رییس پلیس راهور گیلان گفت: تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد انزلی که از سال قبل آغاز شده بود اما با شیوع کرونا در روند تغییر پلاک‌ها وقفه ایجاد شد. اکنون با توجه به فرصتی که در اختیار مالکان این خودروها قرار دارد انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض پلاک‌ها اقدام کنند در غیر اینصورت غیرمجاز شناخته خواهند شد.

شماره‌ گذاری خودروها با پلاک منطقه آزاد انزلی از اردیبهشت ۹۱ آغاز شد. خودروهای دارای پلاک منطقه آزاد انزلی در محدوده خاصی از استان گیلان مجوز تردد دارند، این خودروها از شرق تا قبل از چابکسر، از غرب تا سه راه اسالم و از جنوب تا امام زاده هاشم حق تردد در گیلان دارند.

گفتنی است طرح تعویض پلاک خودروهای منطقه‌ی آزاد به پلاک با قواره ملی از سال ۹۸ ابلاغ شد و چند مرحله فرصت در اختیار مالکان این قبیل خودروها جهت تعویض پلاک قرار گرفت تا نسبت به تعویض پلاک اقدام کنند.اما اعلام فرصت شش روزه برای تعویض پلاک خودروها با پلاک منطقه‌ی آزاد انزلی درحالی از سوی پلیس راهور استان مجدد اعلام شد که پیشتر از اواخر خرداد ماه گذشته و بعد ازاجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی مرکز تعویض پلاک خودرو در رشت ، روزهای متمادی صف طویل خودرو در بیرون ازاین مرکز ایجاد شده بود و نگرانیهای زیادی را برای شهروندان در ابتلا به بیماری کرونا ویروس به دنبال داشت.

پلیس راهور گیلان در یک مرحله آخرین فرصت برای تعویض پلاک‌های قدیمی خودروهای منطقه آزاد انزلی را تا پایان تیر ماه سال ۹۹ در نظر گرفته بود اما اکنون در فرصتی۶  روزه به دارنندگان این خودروها فرصت تعویض پلاک داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.