فعال شدن آتشفشان کرونا در گیلان

0 299

برداشته شدن محدودیت های تردد بین استانی و افزایش مسافرت ها به گیلان، منجر به افزایش مجدد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور شد.

«محمدحسین قربانی» نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از افزایش ورود مسافران به این استان خبر داد و گفت: مسافرت‌ها موجب افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور شده است.

قربانی ضمن ابراز نگرانی از افزایش مسافرت‌ها و شلوغی جاده‌های ورودی به گیلان در چند روز اخیر به تسنیم افزود: تداوم افزایش مسافرت‌ها و افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بین اعضای خانواده‌ها زنگ خطر را به صدا درآورده است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت درگیلان عادی شدن اوضاع در پی برداشته شدن محدودیت تردد‌های بین استانی و بین شهری در روز‌های پایانی فروردین را نگران کننده بیان کرد و افزود: در روز‌های اخیر شاهد حجم ورود بسیار زیادی از مسافران به استان گیلان بودیم که این امر به ویژه در شرایط کنونی نگران‌کننده است.

قربانی افزایش حجم رفت و آمد‌های خانوادگی و ابتلا شمار زیادی از خانواده‌ها به ویروس کرونا در روز‌های گذشته را از تبعات سخت عدم رعایت هشدار‌های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا دانست و گفت: گسترش ویروس کرونا در بین اعضا خانواد‌ها موجبات نگرانی شدید ما را فراهم کرده و زنگ‌های خطر را به صدا درآورده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طبق شواهد موجود ویروس کرونا در سطح جهانی در حال فروکش کردن و افول است این موضوع را به منزله تمام شدن خطر تلقی نکرد و افزود: وضعیت کنونی مانند یک آتش‌فشانی است که شعله‌های آن کاهش پیدا کرده و از طرفی هر لحظه ممکن است مجدداً فوران کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس، تاکید کرد: هنوز پروتکل جامع و کاملی برای مبارزه با ویروس کرونا وجود ندارد و تا اطلاع ثانوی باید رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری و پرهیز از تردد‌های غیرضروری در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است شنیده ها از بیمارستان رازی رشت مرکز سانتر کرونا در گیلان از افزایش ورود بیماران و بستری به دلیل کرونا حاکی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.