لغو جلسه؛ پای ثابت ِ شورای شهر رشت

0 351

غیبت‌های  مکرر و بدون دلیل موجه  اعضای شورای شهر رشت پدیده‌ی  تازه‌ای  نیست و اعضای شورای شهر رشت  بارها بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندی  مردم رشت از تشکیل جلسه و رسیدگی به مشکلات شهروندان رشتی سر باز زدند.

شامگاه گذشته، یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت  به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا برگزار نشد. این در حالی بود که « سیدامیرحسین علوی» و «بهراد ذاکری» در ساختمان شورا حضور داشتند  و از آمدن به داخل صحن علنی و سالن جلسات خودداری کردند. این موضوع موجب شد رئیس شورا ختم جلسه را بعد از ۳۰ دقیقه تأخیر اعلام کند.

«اسماعیل حاجی پور» رییس شورای شهر رشت، ضمن انتقاد از حاضر نشدن اعضای شورای شهر گفت:  ۴۰ سال  به راحتی مدیریت کردم اما ریاست در شورای اسلامی سخت است. ما به عنوان نمایندگان مردم در شورا باید وقت شناس باشیم و سر وقت در جلسه های شورا حاضر شویم و به طرح ها و لوایح بپردازیم.

وی با اشاره به افتتاح  پروژه های عمرانی شهرداری در دهه‌ی فجر گفت: پروژههای خوبی را در شهر رشت آغاز کردیم . البته آغاز پروژه‌ها خیلی لذت بخش نیست، زمانی راضی می شویم که حلاوت افتتاح پروژه ها در کام مردم باشد، ضمن اینکه هر کلنگ زنی، افتتاحیه‌ای را نیز به دنبال دارد.

وی به آغاز سه پروژه  روگذر میدان نیروی دریایی، روگذر ولیعصر به بلوار نماز و زیرگذر شهرداری رشت از سوی قرارگاه سازندگی خاتم بزودی در رشت خبر داد.

گفتنی است شورای اسلامی رشت ۱۱ عضو دارد که برای برگزاری جلسه ها حداقل هشت نفر باید حضور داشته باشند. رضا رسولی یکی از اعضای شورای شهر رشت در دقایق پایانی و پس از اعلام ختم جلسه وارد صحن علنی شورا شد که به گفته رئیس شورا از قبل غیبت امروز خود را به وی اطلاع داده بود.

فاطمه شیرزاد، حجت جذب، فرهام زاهد، محمدحسن عاقل‌منش، محمدحسن علی‌پور و اسماعیل حاجی‌پور از اعضای حاضر در جلسه تشکیل نشده امشب بودند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.