محدودیت سفر به جای کاهش ساعت کار اصناف

0 451

همزمان با افزایش شیوع دوباره کرونا ویروس در کشور و قرار گیری گیلان در وضعیت زرد‌، شنیده‌ها از بازگشت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی ستاد مقابله با کرونا در گیلان حکایت دارد. ‌این روزها تأکید مسؤولان به استفاده از ماسک در ‌اماکن عمومی و پرتردد و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی بیش از گذشته بوده و برخی از مسؤولان از احتمال کاهش ساعت کاراصناف در گیلان خبر داده‌اند. موضوعی که «جلال الدین شکریه » رییس اتاق اصناف گیلان معتقد است با کاهش ساعت فعالیت اصناف، مشکلی حل نمی‌شود.

«جلال الدین محمد شکریه» رییس اتاق اصناف گیلان در این زمینه به مرور گفت: با توجه به اختیاراتی که رییس جمهور به استانهای درگیر شیوع کرونا داده، بهتر است استانداری گیلان به دنبال جلوگیری از ورود و خروج گردشگران به استان باشد. همه دیدیم در تعطیلات خرداد چه میزان مسافر وارد استان شد و بار ترافیکی جاده رشت به قزوین در روزهای آخرهفته چگونه است. لذا باید مسافرت بین استانی بار دیگر به گیلان محدود شود.

شکریه با تأکید به‌اینکه با کاهش ساعت کار اصناف، بیشتر شاهد هجوم مردم به بازارهای شهرها خواهیم بود افزود: وقتی ساعت فعالیت کم بشود، مردم در تعداد بیشتری در بازارها حضور پیدا می‌کنند که‌ این موضوع رعایت فاصله گذاری اجتماعی را بی اثر می‌کند.

رییس اتاق اصناف استان ادامه داد: تا زمانی که فعالیت در ادارات و شرکتها به روال عادی ادامه داشته باشد و حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی و اتوبوسرانی بدون رعایت مسایل بهداشتی در شهر برقرار است، با کاهش ساعت کار اصناف مشکل کرونا رفع نمی‌شود و موافق ‌این کار نیستم. تعطیلی و کاهش کار اصناف جز ‌اینکه به اقتصاد استان لطمه و ضرر وارد کند فایده‌ی دیگری برای گیلان ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.