۲۰سال و ۱۰ روز زندان برای فرهنگیان گیلان صادر شد

بر اساس رای شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت؛

0 284

شعبه سوم دادگاه انقلاب گیلان ۲۰ سال و ۱۰ روز زندان و مجازات‌های تکمیلی برای اعضا و هیأت مدیره کانون صنفی گیلان صادر کرد.

به گفته «رامین صفرنیا» وکیل مدافع ده نفر از اعضا و هیأت مدیره تشکل صنفی گیلان به خانواده این فعالین؛ براساس حکم دادگاه انقلاب رشت هر یک از این فعالین به دو سال و یک روز حبس تعزیری و همچنین در مجازات تکمیلی به مدت دو سال پس از اجرای حکم در عضویت احزاب و گروه‌ها و دسته جات سیاسی و اجتماعی منع شده‌اند.

برگزاری جلسه دادگاهی فعالین صنفی فرهنگیان گیلان، محمودصدیقی‌پور، عزیز قاسم‌زاده، علی نهالی، تیمورباقری کودکانی دکانی، جوادسعیدی، طهماسب سهرابی، انوش عادلی، جهانبخش لاجوردی، غلامرضا_اکبرزاده با حضور رامین صفرنیا وکیل در ۲۳ بهمن ماه برگزار شده بود .

لازم به ذکر است؛ پنجشبه ۱۰ اسفند ماه نیز رسیدگی به اتهامات دوازده نفر ازفعالان حقوق زنان در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت برگزار شد.

جلوه جواهری، یک ماه، زهره دادرس، ۴۷ روز، زهرا دادرس، یک ماه، هومن طاهری، یک ماه، سارا جهانی، ۴۷ روز، متین یزدانی، یک ماه، آزاده چاووشیان، یک ماه، فروغ سمیع نیا، ۵۰ روز، یاسمین حشدری، ۳۳ روز، شیوا شاه سیاه، ۱۱ روز، نگین رضایی، ۸ روز و واحده خوش سیرت، ۸ روز در بازداشت بودند و تا برگزاری جلسه دادگاه و صدور حکم نهایی، به قید وثیقه آزاد بودند.

این افراد روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه سال جاری در شهرهای رشت،‌ فومن، انزلی و لاهیجان بازداشت شدند. اتهام این فعالان تشکیل گروه و برهم زدن امنیت ملی عنوان شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.