۲۹ نفرمتقاضی تصدی شهردار رشت هستند

کارگرنیا» رییس شورای شهر رشت :

0 279

در حالیکه دوماه از استیضاح و برکناری امیر حسین علوی از سمت شهرداری می‌گذرد و رشت هنوز چشم انتظار انتخاب شهردار است، امروز رییس شورای اسلامی از اعلام آمادگی ۲۹ نفر برای تصدی جایگاه شهرداری رشت خبر داد.

طی شش دوره فعالیت شورای اسلامی شهر، نبود ثبات در مدیریت شهری و تغییرات مکرر شهرداران به دلایل مختلف، مهم‌ترین مانع رشد و توسعه شهری رشت بعنوان مرکز استان بوده. شهروندان رشتی هر دوره شاهد کشمکش‌های اعضای شورای اسلامی شهر با شهردارانتخابی بر سر مسائل و موضوعات گوناگون بوده‌اند. بطوری که این کشمکش‌ها عمر مدیریت شهرداران رشت را کمتر از یک سال کرده است.

درهمین رابطه امروز«محمدحسین واثق کارگرنیا» رییس شورای شهر رشت با اشاره به فراخوان انجام شده به منظور انتخاب شهردار برای رشت گفت: ۲۹ نفر در مدت زمان تعیین شده و با ارائه مدارک لازم و برنامه‌ها، کاندیداتوری خود را برای تصدی جایگاه شهردار رشت اعلام کرده‌اند.

کارگرنیا به فارس گفت: انتخاب شهردار رشت در دستور کار شورای اسلامی شهر قرار دارد. در بین افراد متقاضی برای تصدی جایگاه شهردار رشت، ۲۸ نفر آقا و یک نفر خانم هستند که رزومه خود را به دبیرخانه شورا ارسال کرده‌اند. یقینا تمام سعی و تلاش اعضای شورا در این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقت لازم نسبت به انتخاب فردی واجدالشرایط و متعهد برای این جایگاه اقدام کند و ان شاالله شهردار منتخب، شهرداری برای عمر سه‌ ساله باقی مانده از شورا است.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تأکید به اینکه تعهد، تخصص، پاکدستی از جمله موارد مورد توجه شورا برای انتخاب شهردار است، گفت: شورای ششم رشت در تلاش است تا با انتخاب فردی اصلح و توانمند بتواند شهر را در مسیر توسعه و تحقق اهدافی بزرگ به منظور رفاه حال بیشتر شهروندان هدایت کند و خوشبختانه طی مدت زمان کوتاه حضور سرپرست شهرداری رشت، اقدامات خوبی انجام شده است.

لازم به ذکر است هفته گذشته «اسدالله عباسی» استاندار گیلان در نشست خبری با خبرنگاران استان، ضمن تقدیر از تلاش‌های سرپرست شهرداری رشت در حوزه مدیریت پسماند و احیاء دو رودخانه آلوده سطح شهر گفته بود:« ما ایشان را در تراز یک شهردار می‌بینیم و در حال کمک به وی هستیم تا مردم شهر رشت و مجموعه مدیریت شهری دچار آسیب نگردد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.