۳۰ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن حائز شرایط شدند

از صد هزار گیلانی ثبت نام کننده؛

0 261

استاندار گیلان با اشاره به ثبت‌نام حدود صد هزار گیلانی در طرح نهضت ملی مسکن گفت: از این تعداد ۹۸ هزار نفر تعیین تکلیف شدند که از این میان حدود ۳۰ هزار نفر واجد شرایط شدند.

اسدالله عباسی در جلسه شورای مسکن گیلان با بیان اینکه برنامه‌های راهبردی دولت سیزدهم در حوزه اشتغال و مسکن به صورت جدی دنبال می‌شود، افزود: در حوزه اشتغال حدود ۸۴ درصد تعهدات محقق شده و تا پایان به همه تعهدات خود در این بخش عمل خواهیم کرد.

لازم به ذکر است در حال حاضر بر اساس تعهدات راه  و شهرسازی، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و محرومیت زدایی قرارگاه سازندگی، عملیات ساخت هشت هزار واحد مسکونی در قالب این طرح در گیلان در حال اجراست. به گفته استاندار گیلان، از این تعداد هفت هزار متقاضی نسبت به پرداخت سهم خود در هزینه اولیه تعیین شده اقدام کرده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به تعهدات استان در این زمینه همه تلاش بر این است تا پایان دو سال نخست از دولت سیزدهم، ۵۰ درصد تعهدات را اجرایی کنیم و قبل از اتمام چهارسال به تعهدات‌مان عمل کنیم.

وی با اشاره محدودیت های موجود در حوزه تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان، گفت: با توجه به رایزنی های انجام شده بخشی از زمین ها با همکاری بنیاد مستضعفان تهیه شده است.

استاندار گیلان اظهار کرد: تاکنون برای ۶ شهر گیلان زمین تامین نشده که این‌مشکل باید به سرعت برطرف شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.