۷۰ درصد بودجه شهرداری کیاشهرعمرانی است

عاطفی شهردارکیاشهر:

0 108

شهردار کیاشهر از تصویب ۱۸۵ میلیار تومان بودجه برای این شهر بندری و اختصاص بالغ بر۷۰ درصد آن به کارهای عمرانی خبر داد.

«مرتضی عاطفی» در مصاحبه با خبرنگار مرور با اشاره به افزایش قابل ملاحظه  بودجه عمرانی شهراری کیاشهر نسبت به پارسال تاکیدکرد: سال گذشته ۹۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بودجه محقق و اقدامات خوبی نیز انجام شد.

وی اظهار کرد: با مشارکت مردم، حمایتهای اعضای شورا و مسئولان شهرستان پروژه های خوبی را در در حوزه زیرساختی و گردشگری آغاز کردیم که امسال نیز با قدرت و انرژی بیشتر آنها را ادامه می‌دهیم.

عاطفی افزود: در حالی که نظام بودجه نویسی ۶۰ درصد جاری و ۴۰ درصد عمرانی است ولی ما ۷۰ درصد را به اموری چون سامان‌دهی جداره رودخانه سفیدرود و احداث پارک بزرگ کنار رودخانه ، سامان‌دهی پارک جنگلی و پروژه‌های زیباسازی، نورپردازی شهری، آزاد سازی خیابان جنب میدان شهرداری از طریق خریداری و تملک مغازه‌ها، تعریض خیابان ها، احداث پارک بانوان و چندین بوستان محله آسفالت، پیاده‌رو سازی، تکمیل پیاده راه اختصاص داده‌ایم.

وی با بیان این که کیاشهر ظرفیت های بسیار بی نظیری دارد ولی مشکلات بسیاری هم دارد که رفع آنها به تعامل بین مردم و همه سازمان ها و ادارات ذیربط نیازمند است.

عاطفی افزود: پروژه بازسازی میدان تا مسجد جامع در قالب پروژه‌های بازآفرینی شهری امسال آغاز و از میدان شهرداری تا مسجد جامع سنگفرش می شود .

شهردار کیاشهر یاداور شد: طی دو سال چهار بوستان محله ای احداث کردیم و بهسازی پل چوبی را بعد از۴۰ سال آغاز و به بخش خصوص واگذار کرده ایم.

لازم به ذکر است: کیاشهر در قدیم بندر فرحناز نام داشت که در ۱۷ کیلومتری آستانه اشرفیه و ۵۰ کیلومتری رشت واقع است . همجواری کیاشهر با دریا، رودخانه سفیدرود و جنگلی پهناور آن را به یکی از زیباترین شهرهای گیلان و با ظرفیتهای بسیار در حوزه گردشگری بدل ساخته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.