ابتلای ۷۰۰ نفر دیگر به کرونا در گیلان

0 309

«محمدحسین قربانی» نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان از شناسایی ۷۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در هفته گذشته خبر داد و گفت: لغو محدودیت‌های تردد بین استانی یک اشتباه استراتژیک بود.

«محمدحسین قربانی» در گفت ‌وگو با شبکه باران گفت: پس ازعادی شدن ترددها، بیشتر آمار مبتلایان درحوزه‌ی خانوادگی  بوده است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع درمحافل و دیدارهای خانوادگی شرکت کرده‌اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

قربانی ادامه داد: فقط در روزهای ۳۱ فروردین و اول اردیبهشت بالغ بر ۷۰۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان افزایش یافت، این نشان می‌دهد که کماکان خطر بازگشت بحران در گیلان وجود دارد.

وی با اشاره به ورود مسافران به گیلان افزود: تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور مبنی بر بازگشایی ورودی استان‌ها، یک اشتباه استراتژیک برای عامه مردم بود. با عادی شدن ترددها و حضور مسافران در گیلان، احتمال شیوع موج دوم کرونا در استان بیش از پیش وجود دارد. همین امر باعث شده در محورهای ورودی لوشان، آستارا و رودسر پیک مبتلایان به کرونا را داشته باشیم.

نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت در گیلان تاکید کرد: مردم ما باید بحث حفاظت شخصی و رعایت اصول بهداشتی را جدی دنبال کنند و جزء اصل‌های زندگی روزمره‌ی خود قرار دهند، حجم ورودی مبتلایان به مراکز درمانی خستگی کادر درمانی را دو چندان می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.