افزایش تولیدات صادرات‌‌محور از منطقه آزاد انزلی

0 253

استاندار گیلان ظرفیت های منطقه‌ی آزاد انزلی را مهمترین مولفه برای حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی بویژه در جهت افزایش ظرفیت تولید در استان دانست.

«ارسلان زارع« استاندارگیلان در حاشیه‌ی افتتاح پروژه های هفته دولت در منطقه‌ی آزاد انزلی  با بیان اینکه منطقه‌ی آزاد انزلی طی سال های اخیر رویکرد افزایش تولیدات صادرات‌محور را دنبال کرده گفت: منطقه‌ی آزاد انزلی در توسعه‌ی گیلان و نیز رونق تولید در بخش‌های مختلف و اشتغال، نقش موثری دارد.

استاندار بخش خصوصی را مهم‌ترین مولفه در تامین اشتغال و افزایش ظرفیت تولید در کشور دانست و با تأکید بر وجود ظرفیت های قانونی برای حمایت از فعالان اقتصادی گفت: در راستای تسهیل صدور مجوزهای قانونی، تامین مالی و نیز تحقق شعار راهبردی جهش تولید، نگاه حمایتی به بخش خصوصی داریم. با حمایت از فعالیت بخش خصوصی ، رونق تولید استمرار می یابد.

وی افزود: افتتاح یک هزار و ۴۴ پروژه با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان در استان و سهم قابل توجه بخش خصوصی و تعاونی به میزان یک هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان در پروژه های هفته‌ی دولت امسال با حمایت دولت و مشارکت بانک‌های عامل در استان محقق شد.

استاندار گیلان بخش خصوصی را مهم ترین عامل در تامین اشتغال و افزایش ظرفیت تولید در کشور دانست و افزود: دولت در راستای تسهیل صدور مجوزهای قانونی و حوزه تامین مالی ، نگاه حمایتی به بخش خصوصی دارد و طی سال های اخیر؛ شماری از واحدهای تولیدی با چالش هایی در جهت تحقق تولید اسمی مواجه بودند که امروز، تعدادی از آنها توانسته اند با رفع مشکل یادشده، به چرخه فعالیت بازگردند.

زارع یکی از پروژه هایی که در منطقه‌ی آزاد انزلی به بهره برداری رسید را نمونه ای از واحدهای راکد در تملک بانک های عامل معرفی کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته ، همان بانک با تامین مالی پروژه موجبات فعالیت مجدد مجموعه تولیدی راکد و توسعه آن را فراهم ساخت.

وی به سیاست های استان در جهت رونق تولید و توسعه فضای کسب و کار اشاره و تاکید کرد: تلاش می کنیم که در سال جهش تولید ، از ظرفیت های قانونی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ، بیشتر بهره مند شویم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.