بیماران کرونایی گیلان سه رقمی شدند

بستری 109 بیمار در مراکز درمانی گیلان

0 144

مجموع بستری‌های مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان‌های گیلان پس از ٢ ماه روند نزولی و کاهش چشمگیر، بار دیگر سه رقمی شد.

در حالیکه تا دو هفته گذشته تعداد مبتلایان و بستری شدگان کرونا در استان روند نزولی به خود گرفته و به بستری ۱۳ بیمار در مراکز درمانی رسیده بود بار دیگر آمار بیماران در بیمارستان‌ها سه رقمی شد. بر اساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری شدند و در مجموع تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ١٩ به ۱۰۹ نفر رسیده است.

در همین رابطه سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: کارشناسان بهداشتی استان گیلان با توجه به افزایش بستری‌های میتلا به کرونا در استان گیلان و خیز بیماری بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک تأکید دارند.

«فردین مهرابیان» گفت: ۱۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری‌اند. ۴ نفر نیز در ۲۴ ساعت گذشته در بخش آی سی یوی بیمارستان‌های گیلان بستری شده‌اند. حال ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کنترل این بیماری اضافه کرد: دریافت دز‌های واکسن در پیشگیری از بیماری بسیار مؤثر است.در چنین شرایطی ضروریست تا از عادی انگاری بیماری خودداری شود و توصیه‌های بهداشتی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۹۶ درصد از گروه‌های هدف استان دُز اول، ٢ میلیون و ۵۴ و ۸۴۸ نفر معادل ۹۲ درصد دز دوم و یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۲۱ نفر معادل ۴۹ دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

لازم به ذکر است رنگ نارنجی از هفدهم ماه جاری به نقشه کرونایی استان گیلان برگشت، هم اکنون شهرستان لاهیجان در وضعیت نارنجی، رضوانشهر، صومعه‌سرا، سیاهکل و املش زرد و شفت، ماسال، آستارا، آستانه‌اشرفیه، بندرانزلی، رشت، خمام، رودبار، رودسر، فومن، تالش و لنگرود آبی هستند.

امروز ۲۵۷ پایگاه واکسیناسیون در گیلان و ۴۸ پایگاه در رشت فعال است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.