تشکیل چهار کمیته بازآفرینی شهری در رشت

0 317

فرماندار رشت از تشکیل چهارکمیته بازآفرینی شهری در رشت خبر داد و گفت: مسؤولان در اجرای فعالیت‌های توسعه‌ای شهرستان رشت نگاه جزیره‌‌ای نداشته باشند.

به نقل از ایسنا، «علی فتح‌اللهی» درجلسه ستاد باز آفرینی شهری با تأکید بر استفاده از فرصت‌های موجود در توسعه رشت افزود: برای حل مشکلات و حل مسایل موجود و توسعه در شهرستان مسؤولان نباید نگاه جزیره‌ای داشته باشند و هرمسؤولی فقط به قانون خودش نگاه نکند.

‌وی با تأکید بر اینکه باز آفرینی شهرستان رشت نیازمند تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها با یکدیگر است، افزود: برای پروژه های بازآفرینی شهری مصوب در شهرستان رشت بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

فتح‌اللهی از تشکیل چهار کمیته باز آفرینی شهری در رشت خبر داد و تصریح کرد: کمیته توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی، کمیته توانمندسازی اقتصادی و مشارکت‌های مردمی، کمیته ساماندهی کالبدی و زیرساختی و کمیته حقوقی و پیشنگری و پیشگیری گسترش بافت‌های نابسامان از جمله کمیته‌های باز آفرینی شهری است.

گفتنی است تشکیل این کمیته‌ها بعد از بازدید «مهدی عبوری» معاون وزیر راه و شهرسازی درماه گذشته از گیلان و تأکید وی به سرگیری پروژه‌های عمرانی جامانده در احیا و توسعه بافت‌های فرسوده و ناکارآمد رشت انجام شده است.

درهمین رابطه پیشتر«حسین کشاورز» معاون مسکن و بازآفرینی اداره‌ی کل راه و شهرسازی گیلان از تصویب پنج پروژه در محدوده‌های بازآفرینی شهری و سکونت گاه‌های غیررسمی در رشت خبر داده بود.

وی این پروژه‌ها را شامل طرح و ساماندهی تالاب عینک در بافت سکونتگاه‌های غیر رسمی در رشت، توسعه حرم مطهر خواهر امام رضا (ع)، بافت فرسوده و تاریخی خیابان اقتصاد رشت، پروژه ساماندهی بنای میرزا خلیل رفیع جزو بافت فرسوده به عنوان پروژه تاریخی رشت ذکر کرد. همچنین جمع آوری فاضلاب دو محله سحرخیز و سلیمانداراب رشت که در محدوده‌ی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت فرسوده رشت قرار دارند از دیگر پروژه‌های هدفگذاری شده در بازآفرینی در شهر رشت محسوب می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.