تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی تا ۱۵ روز آینده

0 658

در حالیکه گفته شده بود عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در گیلان از اواسط خرداد آغاز می‌شود اما هنوز این پروژه‌ی خانه سازی دولتی در انتظار متقاضیان موثر برای انعقاد قرارداد و شروع عملیات اجرایی است .

درمرحله‌ی اول ثبت نام اقدام ملی مسکن که از بهمن ماه سال گذشته در گیلان آغاز شد با وجود پیش بینی  ۳ هزار ظرفیت برای این استان وسهم  ۵۰۰ واحدی برای رشت ، ۱۳۰۰ متقاضی ثبت نام کردند که از این تعداد تقاضا ۶۰۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند ولی در نهایت  ۳۰۰ نفر برای تشکیل پرونده مراجعه کردند. با خالی ماندن ظرفیتهای مسکن ملی در گیلان، وزارت راه و شهر سازی در فرصتی دوباره امکان ثبت نام برای متقاضیان را فراهم کرد که درفاز دوم ثبت نام اقدام ملی مسکن، ۳۸۰۰ مورد جدید برای خانه دار شدن در گیلان ورود کردند.

از «رضا علی نیا» معاون مسکن شهری اداره‌ی کل راه و شهر سازی گیلان‌ در خصوص چرایی شروع نشدن عملیات اجرایی اقدام ملی مسکن جویا شدیم. علی نیا به مرور گفت: در مرحله‌ی اول  ۳۰۰ نفر از متقاضیان برای تشکیل پرونده اعلام آمادگی کردند. در حال حاضرنیز در فاز دوم ثبت نام  بیش از ۵۰۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند که در حال بررسی شرایط آنها هستیم. بیشتر توان خود را برای ساماندهی متقاضیان موثر گذاشته ایم . کسانی که قادر به پرداخت ۴۰ میلیون تومان قسط اول این پروژه باشند. قصد نداریم بدون وجود متقاضی عملیات پروژه را شروع کنیم.

معاون مسکن شهری گیلان افزود: کلیه نقشه های پروژه در شهرهای اعلام شده آماده و در حال دریافت اخذ پروانه ساخت از شهرداریها هستیم . مرحله بعد انتخاب پیمانکار است و نهایتا تا ۱۵ روز آینده  سری اول متقاضیان  تعیین تکلیف شده و برای تشکیل پرونده بانکی و واریز وجوه به بنیاد مسکن معرفی می‌شوند.

گفتنی است طرح اقدام ملی مسکن به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است و در این طرح، ۲۰۰ هزار واحد توسط شهرهای جدید در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران در بافت های فرسوده و ناکارآمد و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر احداث می‌شود. شهرهای رشت ، انزلی ، رودسر، صومعه سرا، لنگرود، شفت، لوشان، کیاشهر، مرجقل جزو شهرهای طرح اقدام ملی مسکن در گیلان هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.