راه ۲۷ روستای آستارا قطع شد

به دنبال بارش برف ۶۰ سانتی متری آستارا؛

0 138

آب و برق ۲۷ روستای بخش مرکزی شهرستان آستارا به دنبال بارش سنگین برف قطع شد.

رییس ستاد مدیریت بحران آستارا از بارش برف بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متری در شهرستان خبر داد و گفت: در پی این بارش‌ها، برق ۲۰ روستا قطع شده و تعدادی از مسافران در برف گرفتار و توسط عوامل امدادی اسکان داده شدند.

در همین رابطه «محمدرضا شهاب زاده» فرماندار آستارا اظهار کرد: بارش برف که از روز شنبه در این شهرستان آغاز شده بود امروز هم همچنان ادامه دارد.

فرماندار آستارا با بیان اینکه به دلیل کولاک و شدت برف مسیر آستارا به اردبیل مسدود است، افزود: کامیون‌ها و خودروهایی که بامداد امروز در مسیر آستارا به اردبیل و بالعکس دچار مشکل شده و توقیف شده بودند با کمک نیروهای امدادی و خودروهای نظامی و انتظامی نجات پیدا کرده بودند و مسیر بازگشایی شد.

وی با اشاره به اینکه تردد خودروها از سمت اردبیل و حیران گیلان به دلیل کولاک شدید ممنوع است، تصریح کرد: در سطح شهر آستارا ۵۰ سانتی بارش برف داشتیم و بر اساس گزارش‌ها، در زمینه آب، برق، گاز و تلفن قطعی و مشکلی نداریم.

شهاب زاده با اشاره به قطعی برق و آب حدود ۲۷ روستا در بخش مرکزی به دلیل افتادن درختان و پارگی کابل‌ها، اظهار کرد: در مناطق روستایی به ویژه دهستان حیران بارش بیش از یک متر برف را داشتیم و متأسفانه در این نقاط قطعی آب و برق داریم و تیم‌های مربوطه از شب گذشته در حال برطرف کردن مشکل هستند.

وی عنوان کرد: تیم‌های امدادی و کمکی از شهرستان‌های همجوار در حال ملحق شدن به تیم‌های فعال شهرستان هستند تا مشکلات برطرف و خدمات رسانی به مردم بهتر صورت گیرد.

شهاب زاده با بیان اینکه قطعی برق در منطقه حیران و بهارستان ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در تصفیه‌خانه آب بهارستان شود، خاطرنشان کرد: از مردم انتظار داریم در مصرف آب و حامل‌های انرژی صرفه جویی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.